Відзначення Дня Звенигорода

За ініціативи голови Стрийської районної ради Романа Козака та на запрошення голови Пустомитівської районної ради Галини Гички, голови Звенигородської сільської ради Наталії Толопко, члени Ради – Реформ на чолі з головою Ольгою Боднар, в рамках напрацювань Концепції розвитку Підкарпатських територій Львівщини, прийняли участь у відзначенню Дня Звенигорода.

Під час зустрічі обговорили спільні заходи щодо співпраці за основними напрямками Концепції розвитку Підкарпатських територій. Під час заходу всім присутнім проведено екскурсію в Музеї історії давньоруського міста Звенигорода, проінформовано про створення першого в Україні історико-культурного парку на території пам’ятки археології національного значення, який матиме назву «Древній Звенигород». Проєкт є одним із переможців конкурсу проєктів регіонального розвитку Мінрегіону і отримав на реалізацію близько 12 млн грн у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Ми, у свою чергу, ознайомили зі своїми проєктами та запросили очільників району та небайдужих жителів на І –ий інвестиційний форум Підкарпатських територій Львівщини, що відбудеться на Стрийщині.

В складі нашої делегації були і наші партнери – голова Труханівської сільської ради Сколівського району Надія Булак зі своїми односельцями, що презентували вироби з домашнього Карпатського сиру та директор культурно-просвітницького центру ім..Корнелія Макушинського польської громади м.Стрия Тетяна Бойко та члени центру, що презентували польські казки української мовою.

Але саме головне дійство відбувалось на сцені, на якій у 1884 р. робила свої перші кроки 12-річна Соломія Крушельницька, адже парохом в цьому селі був її дідусь Григорій Онуфрійович Савчинський, що і похований у с. Звенигород. І сьогодні, в складі нашої делегації була його пра-правнука Теодора Савчинська-Латик – це неймовірні відчуття – єдності поколінь, єдності в пісні, танці та єдності українців. Слава Україні!

Світлини  фотографа Ярослава Шманди.      Джерело


Туристичний інформаційний центр Стрия прийняв участь у заході і представив свій проект “Стрийський Вернісаж”. Керівник проєкту Ірина Сікора і учасник Марина Тутова представляли свої роботи: сувенірну продукцію, вироби з бісеру, канзаши, ляльки та багато іншого.

Для господарів села ми виготовили подарунки: горнятко з логотипами Звенигорода та Стрия, прапорці та патріотичні стрічки.

Директор центру Олександр Сікора розповідав про наш чудовий край і запрошував туристів на екскурсії.

Під час заходу до нас підійшов організатор наступного заходу в селі Ганачівка і запросив на фестиваль Медова Забава. Зустрічаємося 11.08.2019 в Ганачівці.

Всі фото (О.Сікора)    Всі фото (Я.Шманда)

Опубліковано у Стрийський Вернісаж, традиції | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Відзначення Дня Звенигорода

  1. Пінгбек: Найближчі виставки Стрийський Вернісаж – серпень | ТІЦ Стрий

  2. Ольга Боднар коментує:

    Вчора слухачі УТВ Стрий, як представники Ради реформ при Стрийській районній раді,взяли участь у святкувані Дня Звенигорода.Прийняли нас дуже щиро. Провели цікаву екскурсію музеєм , взяли участь у святковому концерті, навіть, трохи танцювали на дискотеці. Бажаємо розвитку цьому древньому селу,а голові районної Ради пану Роману Козаку велика подяка за надану можливість відвідати цей історичний об’єкт Західної України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.