515 річниця з дня народження видатного польського письменника Миколая Рея (звіт, фото)

З нагоди 515 річниці з дня народження, нашого земляка, уродженця міста Журавно, видатного польського письменника, Миколая Рея ,,Батька польської літератури‘‘, маємо за честь запросити Вас на захід присвячені цій події.

✔️В програмі:
🔸Тематична зустріч «Микола Рей з Журавно»,
🔸Літературна зустріч імені Миколая Рея «Рідну мову додай до улюблених».

Захід відбудеться 2️⃣9️⃣ лютого 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ року (субота), о год 14:00 за адресою смт. Журавно, приміщення Народного Дому.

Заходу передує о 12:00 год. Служба Божа за світлої пам’яті Миколая Рея в 515 річницю народження в костелі Успіння Пресвятої Діви Марії міста Жидачів за адресою: вул. Івана Франка 4.

🔶Ініціатор і координатор заходу: Центр Просвітництва Ініціатив Підприємництва імені Миколая Рея.

🔶Організатори заходу:
🔹Центр Просвітництва Ініціатив Підприємництва імені Миколая Рея,
🔹Журавнівська селищна рада,
🔹Жидачівський осередок ТПКЛ

🔶Учасники заходу:
🔹ГО КПЦ ім.К.Макушинського м. Стрий.
🔹ГО КПТ «Згода» м. Борислав.
🔹ГО « Консультаційно -Дорадча Рада Реформ Стрийського району»
🔹ГО «Фундація Розвитку-Брама Карпат»
🔹ГО «Університет третього віку» м. Стрий.
🔹ГО «ТІЦ Стрий»


ЗВІТ

29 лютого 2020 р. за дорученням голови Стрийської районної ради Романа Козака на запрошення Центру Просвітництва Ініціатив Підприємництва імені Миколая Рея (Centrum Edukacji Inicjatyw Przedsiębiorczości im.Mikołaja Reja) взяла участь в урочистостях з нагоди 515 річниці з дня народження, нашого земляка, уродженця міста Журавно, видатного польського письменника, Миколая Рея. “Людиною Ренесансу”, “батьком польської літератури” люблять називати відомого польського літератора, драматурга, перекладача Миколая Рея біографи та літературознавці. Миколай Рей зажив собі слави власне через те, що попри загальноприйняту мову спілкування — латинську, заохочував своїх співгромадян до послуговування польською.

За християнським звичаєм захід розпочався зі Служби Божої за світлої пам’яті Миколая Рея в костелі Успіння Пресвятої Діви Марії міста Жидачева, де віряни різних конфесій відчули справжню присутність Христову, через Євхаристійне єднання.

Продовжилися меморіальні заходи у смт. Журавно. Учасники пам’ятного заходу, представники як польської так і української делегацій, серед яких представник Генерального Консульства Республіки Польща у Львові – консул Ірена Нагурська, голова Жидачівської районної державної адміністрації Гучко Марія Михайлівна, голова Журавнівськоїселищної ради Вітер Василь Володимирович, представники культурно-просвітницького центру ім. Корнелія Макушинського польської громади м. Стрия, ГО Центр Просвітництва Ініціатив Підприємництва імені Миколая Рея, керівники громадських організацій та молодь поклали квіти до меморіальної таблиці Миколая Рея на фасаді Ратуші, а нині Народного Дому смт. Журавно та схилили голови в знак шани польському письменнику уродженцю української землі.

Делегацію Стрийщини представляли: Рада- Реформ, ГО «Фундація Розвитку-Брама Карпат», ГО «Університет третього віку» м. Стрий, ГО «ТІЦ Стрий та переможниця ІІ районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання:,,КНИГОМАНІЯ – 2020″ Кильник Діана і учасниця районних заходів Олександра Юрків. Як голова Ради – Реформ мала за честь привітати всіх учасників дійства та передати вітання від голови Стрийської районної ради Романа Васильовича Козака, а також розповісти про Концепцію розвитку Підкарпатських територій.

Продовжуючи зустріч учасники заходу мали можливість оглянути постійно діючу експозицію, що увіковічнює постать Миколая Рея та почути доповідь, що стосувалася життєвого шляху Миколая Рея. Зачитувались вірші, як польською так і української мовами.

Сьогоднішній захід – це діалог двох культур, це дуже важлива подія, що направлена на зближення Польщі й України, бо Журавно – місце історичної та культурної спадщини двох народів – українського та польського, яких тісно єднає не лише постать Миколая Рея. Саме в Журавно 17 жовтня 1676 р. підписано договір про перемир’я між королем Яном ІІІ Собєським та Османською Портою. У світовій історії цей акт має назву “Журавнівський мир”. В 2017 році тут відзначили 340 років з часу цієї події.

Дякую, Тетяні Бойко, що започаткувала і продовжує проект «Микола Рей з Журавно», який реалізується із жовтня 2016 року.

Джерело Ольга Боднар

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.