
Сьогодні, 4 лютого 2022 р., мали честь спільно з польським народом відзначати 517-річницю від Дня народження найславетнішого уродженця смт.Журавна Журавнівської ТГ Стрийського району – #Миколая_Рея
Через карантинні обмеження вшанування відбулось лише через покладання квітів до меморіальної дошки Миколая Рея, що знаходиться на фасаді тутешньої Ратуші.
Території нашого краю наповнені світовою історією, але про це мало хто знає. Нажаль у Українському, Європейському та світовому масштабі про нас практично не знають.
Тож, дякуємо, за промоцію краю і за спільність у проекті #Жидачів_Журавно «Журавно – місто історичної культурної спадщини двох народів : польського та українського», що діє в рамках розвитку Підкарпатської території і регіону українських Карпат та європейської інтеграції України.
І на згадку про п’ятисот сімнадцяту річницю від дня народження Миколая Рея представниками Центру просвітництва, ініціатив, підприємництва ім.Миколая Рея, директором. якого є Tatiana Bojko оголошено про проведення #Другого__Міжнародного_літературного_конкурсу #імені_Миколая_Рея #Рідну_додай_до_улюблених», який відбуватиметься в рамках відзначення Міжнародного дня материнської мови – дня, який Генеральна конференція ЮНЕСКО, починаючи з 2000 року оголосила в «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» і використовується для скерування уваги на нацменшини , які активно розмовляють рідною
Для довідки:
Миколай Рей з Журавно.
4 лютого 1505 року у місцевості Журавно над Дністром народився польський письменник, поет, політик, музикант, кухар.Представник роду Реів. Миколая Рея називають «батьком польської літератури «оскільки він першим серед польських письменників писав тільки рідною мовою, хоча повсюди панівною була латина. Крім того Рей заклав підвалини провідних родів і жанрів польської літератури.

4 lutego 1505 roku w miejscowości Żurawno nad Dniestrem urodził się polski pisarz, poeta, polityk, muzyk, kucharz. Przedstawiciel rodu Rejów. Mikołaj Rej jest nazywany “ojcem literatury polskiej” ponieważ jako pierwszy wśród polskich pisarzy zaczął pisać w języku ojczystym, chociaż wszędzie panowała łacina. Oprócz tego założył podwaliny głównych rodzajów i gatunków literatury polskiej.
Leave a Reply