Академія громадської участі: впровадження статуту Стрийської територіальної громади.

Провели Академію громадської участі: впровадження статуту Стрийської територіальної громади. Вчора👉
✔️учасників привітали Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко та Заступник Стрийського міського голови Андрій Стасів;
✔️ презентували дорожню карту та обговорили рекомендації щодо впровадження статуту та положень;
✔️ напрацювали з представниками міської ради та громадськості в інноваційному інтерактивному форматі Ради Європи #CivicLab план дій щодо впровадження статуту та положень, які визначають процедури для залучення та участь громадськості у процесі прийняття рішень.
А також:
✅ Експерти Ради Європи презентували статут та положення, які визначають процедури залучення громадськості до процесу прийняття рішень.
✅Провели інтерактивний треніг-гру з громадської участі #UChange для мешканців, що навчає як користуватися інструментами участі, які гарантує новий статут Стрийської громади.
🧩Стрийська міська рада взяла інтенсивний курс щодо розвитку демократії участі в громаді – з березня 2021 р. за підтримки проєкту Ради Європи розроблено та ухвалено статут громади та положення, що регулюють інструменти громадської участі. Ну а Академія громадської участі від Council of Europe: civil participation дає справжній старт впровадженню статуту громади 🚀
⚡️А вже сьогодні під час діалогового воркшопу #CivicLab представники влади та громади спільно напрацювали план заходів з впровадження Статуту Стрийської міської територіальної громади. Слідкуйте за нашою сторінкою!

Завершилось дводенне навчання для представників громади Стрийської ТГ та місцевої влади, яке організували експерти Ради Європи та БФ «Рідня». На «Академії громадської участі з впровадження Статуту територіальної громади» детально вивчали, як ефективно користуватися інструментами впливу громади під час прийняття рішень міською радою, які гарантує новий документ. Спільно напрацювали план заходів з впровадження Статуту Стрийської міської територіальної громади. Учасники академії відзначили ефективність такого навчання, адже під час спільних обговорень мали можливість не лише комунікувати один з одним, а й шукати ефективні шляхи вирішення тих питань, які роками не давали громаді рухатися в потрібному напрямку. Дякуємо команді Council of Europe: civil participation за відкриті можливості!

Нагадаємо, що новий Статут Стрийської територіальної громади був прийнятий у партнерстві та за підтримки Офісу Ради Європи в Україні в межах проєкту “Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні”. Зокрема, Статут передбачає впровадження пакету інструментів громадської участі, таких як громадські слухання, загальні збори, місцеві ініціативи, громадський бюджет, положення про громадський простір та участь мешканців в його плануванні.   Джерело

Від ТІЦ Стрий взяв участь директор центру Олександр Сікора. Обговорювалися питання взаємодії влади і громади, бізнесу і громади. Шукали точки дотику цих структур. Зараз результати опрацьовуються і будуть втілюватися в життя.