Читачі «фортуни»: чи комфортний Стрий для велосипедистів?

З таким запитанням ми звернулися до читачів «Фортуни». Сучасна популярність велосипеда в Європі — результат політики, що проводиться урядами, тому що популяризація велосипедів сприяє розвантаженню міст від автомобілів, а також покращує здоров’я нації. На даний час у світі використовується понад мільярд велосипедів, таким чином велосипед — найрозповсюдженіший транспортний засіб.

Він став таким завдяки низькій вартості (включно з вартістю експлуатації), невеликим вазі і розмірам, відсутності потреби в пальному та елементах безпеки. У розвинутих країнах велосипеди набувають популярності завдяки спортивному навантаженню та екологічній чистоті.

Ми вирішили поцікавитися у наших читачів-велосипедистів, з якими проблемами найчастіше зустрічаються під час їзди на велосипеді, чи знають Правила дорожнього руху і чи потрібно їх знати, чи були учасниками ДТП, чи траплялися з ними якісь курйозні випадки на велосипеді, чи комфортне наше місто для велосипедистів.

Юрій Гульчевський, художник

Велосипедом захоплююся понад 20 років. Але користуюся частіше як любитель. У велотурах участі не брав. В основному їжджу по Стрию. Найчастіше стикаюся з не дуже якісними дорогами. Правила дорожнього руху (ПДР) знаю бездоганно, так як, крім їзди на велосипеді є ще автолюбителем. Вважаю, що ПДР повинні знати усі, хто сідає на велосипед.

Дуже тішуся, що не був учасником дорожньо-транспортних пригод, як на велосипеді так і на авто. У плані чи комфортний Стрий для велосипедистів, скажу, що не дуже, тому що немає велодоріжок. Я цього літа побував у Польщі, і скажу відверто, поляки у цьому аспекті пішли далеко вперед. Там у кожному селі, не кажучи вже про місто, існують велосипедні доріжки. Мрію, що такі колись з’являться і в Стрию.

Орест Глинчак, директор магазину «Технолюкс»

У цьому році виповнилося 53 роки, як я вперше познайомився з велосипедом. Їжджу переважно по Стрию. Але декілька раз їздив у Славське та Лавочне на велосипеді. Найчастіше стикаюся з поганими дорогами, яких на превеликий жаль у нашому регіоні дуже багато. Правила дорожнього руху (ПДР) знаю, так я ще до того є автолюбителем.

Я впевнений, що ПДР повинен знати кожен, хто сідає за руль велосипеда, тоді і аварій було б менше. Слава Богу ще ні разу не був учасником ДТП. Що ж стосується курйозного випадку, то він у мене трапився минулого року, коли у мене вкрали мій велосипед. Цілий рік я шукав його і ось цього літа знайшов його сам без допомоги поліції.

Ось такий курйозний випадок. Що ж стосується Вашого запитання чи комфортний Стрий для велосипедистів, то скажу, що ні, бо у нас відсутні велосипедні доріжки, яких за кордоном вдосталь.

Олег Тарнавський, голова Стрийського клубу «Стрий-Ровер-Сіті»

У цьому році я святкував ювілейний 50-й рік як я опанував велосипед. Один раз на рік маю можливість їздити на велосипеді по Європі. Скажу Вам – це справжня насолода. Дуже приємно їздити за кордоном по дорогах, які мають ідеальне покриття. А які там велодоріжки, нам про такі можна лише мріяти. Крім того, їздив на велосипеді по Україні, Львівщині та сусідніх областях, містах і селах. Основна проблема у нас – низька якість доріг та відсутність велодоріжок.

Правила дорожнього руху знаю відмінно, тому що маю водійські права. Вважаю, що їх має знати кожен велосипедист. В цьому році під час моєї поїздки на велосипеді по Люксембургу, зі мною трапився курйозний випадок. У мене відвалилася одна педаль і я два дні їхав на одній педалі. У плані, чи комфортний Стрий для велосипедів, то впевнений, що ні, тому, що на превеликий жаль у нас відсутні велосипедні доріжки.

Ольга Сергеєва, бухгалтер приватного підприємця

Як вже зазначив мій чоловік з велосипедом ми нерозлучні. Стараємося будь-яку хвилину використати з користю для себе. За рулем велосипеда я відпочиваю. По Стрию я в основному пересуваюся пішки, але якщо треба кудись дальше (Новий Світ чи колишні військові містечка, які знаходяться на вулицях Саксаганського або Грабовецька), то тоді вже в пригоді стає велосипед. Без нього важко уявити наше з чоловіком сьогодення.

Хвала тому, хто придумав велосипед. Правила дорожнього руху знаю, адже маю ще й водійські права. Я переконана: ПДР повинен знати кожний, хто сідає за руль велосипеда. Повірте мені, вони вам не зашкодять, а інколи і стануть у пригоді. Учасником ДТП ніколи не була, у курйозні випадки не потрапляла.

Ми з чоловіком маємо змогу бувати за кордоном (Польща, Словаччина, Угорщина, Австрія, тощо) і тому бачили тамтешні дороги і їхні велосипедні доріжки. Сподіваюся, що і у нашому місті незабаром з’являться велосипедні доріжки.

Леонід Мартинов, військовий пенсіонер

Велосипед – це мій надійний друг. Я з велосипедом нерозлучний вже понад 45 років. У любу пору року я їжджу на велосипеді. Ось недавно, мені мій друг вислав з США професійний японський велосипед MIYATA. Щоправда по наших дорогах не поїздиш. Щодня на велосипеді долаю відстань від Сихова до Стрия, туди і назад. Пару раз їздив на велосипеді в Трускавець.

Як і усі, найчастіше стикаюся з поганими дорогами, які ніяк не відремонтують. Відсутність якісних доріг та велосипедних доріжок – основна проблема любителів велосипедів. Ще однією проблемою є негативне ставлення водіїв автотранспортних засобів до нас – велосипедистів. Складається таке враження, що вони просто ігнорують нас. А так не має бути.

Правила дорожнього руху знаю добре і впевнено заявляю, що їх повинні знати усі люди, які сідають за руль велосипеда та кермо автомобіля. Слава Богу в ДТП не попадав. Курйозний випадок трапився зі мною цього літа. Їдучи на велосипеді, я помітив як на мене їде легкове авто. Добре що я встиг від’їхати у сторону, а інакше попав би під колеса. У плані того чи комфортний Стрий для велосипедистів, скажу відверто — не дуже. І запорукою цьому є відсутність у першу чергу велосипедних доріжок.

Віталій Сергеєв, приватний підприємець

Ми з дружиною дуже любимо кататися на велосипедах. Практично увесь рік (крім зимового періоду) ми нерозлучні з велисипедом. На двох маємо стаж керування велосипедом приблизно 100 років. В основному їздимо по Стрию та найближчих селах. Проблеми з якими я найчастіше зустрічаюся – це погані дороги та неввічливі водії, які керують автотранспортом.

Я сам є автолюбителем і дуже часто їжджу на своїй машині. Однак, коли я за кермом авто, то чомусь я звертаю увагу на велосипедистів. Стараюся бути з ним взаємоввічливим. Правила дорожнього руху знаю дуже добре і я за те, щоб їх знав кожен, хто сідає за руль велосипеда. Учасником ДТП не був ніколи.

Курйозний випадок трапився зі мною минулого року, коли автолюбитель, який давав назад, по необережності ледь не наїхав на мене. У тому плані чи комфортний Стрий для велосипедистів, скажу — не дуже. Я побував у багатьох країнах Європи і скажу так: велосипедні доріжки у Стрию вкрай необхідні.

Розмовляв Михайло Олійник (Джерело)

АНКЕТА (опитування)

Розіграш призів серед учасників анкетування