Де відпочити літом (море)

В цьому році (2018) літо радує нас дощами. Тому нам захотілося трошки тепла. Вирішили відпочити на море і поїхати в ті місця, де ще не бували. В основному стрияни мандрують в Херсон або в Одесу.

Нам запропонували поїхати в Генічеськ, на Арбатську Стрілку. Дякуємо спонсорам, нашим дітям, які організували нам такий відпочинок. Це виявилося дуже зручно, тому що є потяг “Геніческ – Івано-Франківськ”.

В цьому місці море не глибоке, тепле і підходить для відпочинку з малими діточками.

Баз відпочинку  дуже багато, на любий смак і достаток. Ми відпочивали по категорії “зелений туризм”. Невеликі дерев’яні  будинки різних категорій. В них холодильник, ліжка, електроплитки, кондиціонери та інше. Все залежить від категорії.

Хто був у піонерських таборах, той розуміє про що ми кажемо.

На території є охорона, стоянка для автомобілів, фельдшерський пункт, магазин, прокат, кафе, ринок. Територію охоплює кілька точок з WI-FI.

Туалети загальні на всій території, умивальники на вулиці, душ, місце для смаження шашликів.

Приємно те, що територія постійно прибирається. В цей період було дуже мало комарів та мух. Комари з’явилися в останній день.

До моря пішки 1 хвилина. Можна по купатися, погрітися на березі або одразу повернутися в зелену зону під дерева. Звичайно кожен день зустріч сонця з горнятком кави.

В цей час рибаки вже в морі на своїх надувних човнах. Були медузи (великі), але шкоди вони не задавали. Ну і звичайно “солодка кукурудза, пахлава, чебуреки”.

В день бувало спекотно, будинки розігріваються і без кондиціонера трохи складно. З іншої сторони, завжди можна вийти з будиночка і лягти поряд на зелену траву.

 У дітей є можливість побігати по свіжому повітрі під доглядом батьків, пограти в футбол, поїздити на велосипедах та самокатах. В апартаментах цього не зробиш. Там диван, телевізор, кондиціонер і не хочеться виходити з готелю.

На базарі є саме необхідне. Але є велика проблема. Там ніде нема САЛА. Його чомусь навіть в магазинах не продають.

В двох кілометрах від нас був розташований табір спортсменів. Кожен день вони використовували вітер щоб на дошці під парусом нестися над хвилями. Цей вид спорту називається кайтсерфінг.

Ціни на проживання різні і вони суттєво падають в кінці серпня. Ми зробили фото-звіт бази відпочинку і кому цікаво, можемо показати і розказати про подробиці (як виглядає територія, будиночки, яка інфраструктура, ціни на прокат та інше).

Ця місцевість має унікальні природні явища, які просто необхідно побачити. Це червоне озеро, соляне озеро та гейзер.

Червоне соляне озеро ми знайшли за допомогою карт і навігатора. Вказівників ми не побачили. Це дійсно унікальне явище природи. Озеро вкрите пластом солі, яку можна збирати, проламавши отвір в цьому пласту.

Українці у нас всі мудрі і на пустому місті зробили бізнес: фасують і продають цю сіль (хто не хоче самостійно її збирати) і миття ніг за 5 грн. Молодці.

На другому соляному озері теж організували бізнес: продаж солі, прокат та масаж.

Концентрація солі дуже висока. Можна спокійно лежати і читати газету.

Я попробував масаж. Тиск води був шалений.  На животі залишилися смуги від досок, на яких я лежав.

Неподалік був гейзер. Щоб на ньому заробити поставили паркан, зробили калітку  і збирають гроші на “благо устрій території” по 5 грн. Гроші шалені. Там за годину проходить сотні людей.

Температура в гейзері 70 градусів. Тому коли я з нього вийшов, то і не відчув спеки.

Поспілкуватися можемо за тел. +38 (067) 5518335 Олександр, директор ТІЦ Стрий.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.