День автентичного костюма

ГО Туристичний Інформаційний Центр Стрия був одним з організаторів заходу “День автентичного костюма”, який пройшов 2.09.2018 року в Народному домі міста Стрия.

Були проведені майстер-класи, лекції, показ-дефіле в національних костюмах різних регіонів Стрийщини.

Сьогодні 2.09.2018 р. у Стрию відбувся неординарний захід – ДЕНЬ ТРАДИЦІЙНОГО АВТЕНТИЧНОГО КОСТЮМА, який пройшов у Народному домі. У цього заходу була обширна програма.

МАЙСТЕР-КЛАСИ: ткацтво, вив’язування хусток, валяння із вовни, ткання на бердечку, лозоплетіння.

ЛЕКТОРІЙ: традиційне бойківське вбрання; ткацька школа Стрийщини; колекція Ольги Бачинської.

ДЕФІЛЕ

ВИСТУПИ ФОЛЬКЛЬОРНИХ ГУРТІВ

Треба сказати, що захід вдався, хоч важко було бути присутнім всюди. Та найголовніше те, що традиції Народної Ноші живуть у нашому сьогоденні і молоде покоління радо переймає ці традиції.

Джерело


Фінальні акорди Дня традиційного автентичного костюма у місті Стрию. День Традиційного Автентичного Костюма

Дякуємо всім що прийшли і тим, що планували і передумали, і тим що мали бути, але не попали)), і тим що вже вийшли, але не дійшли, і тим що були прошені, але не склалося, і тим що щось заважає, і тим що не так треба робити, і тим що думали – ніц з того не вийде))), одним словом всім. Всі Ви стимулюєте до праці).

Велике дякую всім нашим #волонтерам фонду громад #Рідня, що спричинилися до цього теплого, родинного, національного, щирого заходу – події великого національного значення. Власне Ви були ниткою вплетеною у полотно культури нашої України. Ви неперевершені!
Петро Маковський


02 вересня 2018р.  у м.Стрию пройшов День традиційного автентичного костюма.

Ця надзвичайна подія у нашому місті відбулася у рамках відзначення року Василя Нагірного на Стрийщині та із ініціативи партнера Фонду громад “Рідня” громадської організації “Центр відродження і дослідження Волині”, зокрема її керівника, нашого доброго приятеля Володимир Дзьобак (Volodymyr Dzobak). Власне у двох містах одночасно відбулося таке дійство цього дня – у м.Стрию та м.Рівному, місті, звідки це свято почало крокувати по Україні вже кілька років тому.

Таке свято організовано у партнерстві із Відділами культури міста та району, Стрийського краєзнавчого музею “Верховина“, Союзом Українок, Народного дому м.Стрия, Туристично – інформаційного центру Стрия. За активної участі нашої економічної самоорганізації – кредитна спілка Вигода.

Велике дякую всім нашим волонтерам фонду громад Рідня, що спричинилися до цього теплого, родинного, національного, щирого заходу – події великого національного значення. Власне Ви були ниткою вплетеною у полотно культури нашої України. Ви неперевершені!

Дякую організаторам – Ольга Савчин (голова оргкомітету), лекторій – про ткацтво на Стрийщині, Зеня Ханас – лекторій, костюми, Леся Маковська – моделі, Ігор Турейський – консультант із Києва та лекторій, Tetiana Nemyrovska – лекторій про Бойківська вбрання, Богдан Сидорак — презентація музею ікон Пресвятої Богородиці м.Моршин (МузейІконПресвятоїБогородиціМоршин)

Дякую майстрам за майстер-класи:
-ткацтво (Ольга Савчин, м.Стрий)
-вив’язання хусток (Ольга Береза, м.Новий Розділ)
-ткання на бердечку (Галина Гром, м.Львів)
-валяння з вовни (Ніна Безпята, м.Новий Розділ)

Доповідачам за лекторій:
Про традиційні автентичні бойківські костюми Наталія Немировська (м.Львів), Ігор Турейський (м.Київ)
Колекція одягу Ольги Бачинської Романа Савчин (м.Стрий), Зеновія Ханас (м.Стрий)
Стрийська школа ткацтва – Ольга Савчин (м.Стрий)
Традиційні українські жіночі головні убори кін 19-поч.20 ст, Ігор Турейський (м.Київ)

Ольга Береза за чудову декламацію власної поезії.

Ну, а звесиляли нас музики із с.Либохори Турківського району – гурт “Бескид” – Василина, Леся, Іван та Василь. І це було просто фантастично!

Ми це зробили! А як це було красиво і натхненно побачила наш Боно-волонтер, фотомайстер найвищого гатунку Iryna Husak (маленька реклама для нашого боно-волонтера – якщо запросити її на свої події, то побачите себе і своїх рідних та друзів із дуже файних ракурсів та у цікавих моментах)))

Любуйтеся! І долучайтеся!

Зробимо День автентичного костюма традиційним святковим днем в Україіні – перша неділя вересня – щороку і назавжди!))

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.