ДЕНЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ і ЛЕГЕНДАРНІ ІМЕНА УКРАЇНИ

Сьогодні, 19 жовтня 2022 в Україні вдруге на державному рівні відзначається #День_відповідальності_людини. Метою відзначення, якого є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а в наш час від рівня відповідальності кожного українця залежить доля всієї України.
.
І саме сьогодні, у цей день, в рамках культурно – просвітницького проекту «Цей день в історії» ми зібрались у Стрийський краєзнавчий музей Верховина , щоб відновлювати, відроджувати нашу історично-культурну спадщину та вшанувати пам’ять про двох великих українців:
– з нагоди 105-ої річниці від дня смерті— українського правника, політика,
громадського діяча, публіциста, письменника, організатора кооперативного руху, голови товариства «Сільський господар» – #Євгена_Олесницького. Його діяльність була такою багатогранною, що іменем Олесницького позначили цілу епоху. За красномовство його назвали «золотоустим». Послухати його виступи в Галицькому сеймі чи віденському парламенті приходили навіть чужинці. Попри це, Євген Олесницький цілковито присвятив себе служінню рідному народові, передусім найбільш незахищеним верствам населення. Зробивши блискучу адвокатську кар’єру, він став захисником простих селян-страйкарів. Саме з нього Іван Франко писав свої «Перехресні стежки»;
– з нагоди 96-ої річниці від народження всесвітньо відомої особистості, українця за походженням, унікальної, талановитої особистості, патріота України від народження і до останнього подиху, дійсного члена Римського клубу –#Богдана_Гаврилишина. Доля не завжди була прихильною до Богдана Гаврилишина. Проте працьовитість , наполегливість, природні задатки допомогли простому українському хлопцеві стати всесвітньовідомим економістом та відомою особистістю світового рівня, працював у 89 країнах світу. Був співзасновником Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Аргентинці українця вважають тим, хто змінив хід історії їх країни: в 1982 році він переконав авторитарний режим провести вибори та передати владу.
.
Ці два ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ, вміли брати на себе відповідальність і кожен на своєму рівні дбав про розвиток України. ‼️
СЬОГОДНІ КОЖНОМУ УКРАЇНЦЮ і КОЖНІЙ УКРАЇНЦІ важливо пам’ятати, що кожен день — це день відповідальних дій, це день боротьби за СВОБОДУ і НЕЗАЛЕЖНІСТЬ нашої ДЕРЖАВИ!
.
Дякуємо Зеня Ханас за потужне слово про Євгена Олесницького.
Дякуємо за можливість надихати один одного виконанням «Ой у лузі червона калина», що стала піснею-символом єднання поколінь і епох, дякуємо за спільнодію у висадженні куща калини на території музею.
І немає значення на якому фронті тримаємо оборону – головне РАЗОМ ЄДИНИМ ФРОНТОМ ТРИМАЄМО СТРІЙ УКРАЇНСТВА.
.
Точно знаємо, що ЧЕРВОНУ КАЛИНУ ПІДІЙМЕМО і «нашу славну Україну» ВОСКРЕСИМО!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.