Довідник з безбар’єрності

Олена Зеленська, перша леді України про довідник з безбар’єрності:
“Я багато спілкуюсь з людьми на тему безбар’єрності і раз за разом стикаюся з тим, що люди не зовсім розуміють, що ми маємо на увазі, коли кажемо про безбар’єрність, що ми саме маємо на увазі, про що ми кажемо, про що ми говоримо. Тому з тією метою, щоб пояснити це простими словами, був створений невеликий відеоролик. І я хочу, щоби ми його переглянули зараз, він не дуже довгий. Продемонструймо на екрани.

Безбар’єрність – це…
Безбар’єрність – це розуміти інших
Безбар’єрність – це жити повноцінним життям
Безбар’єрність – це тротуари з тактильними доріжками
Безбар’єрність – це коли не боїшся сказати
Безбар’єрність – це коли не байдуже на проблеми інших
Безбар’єрність – це велосипедні доріжки в місті
Безбар’єрність – це низькі пороги та широкі двері
Безбар’єрність – це коли не боїшся бути собою
Безбар’єрність – це коли сходинки не стають на заваді
Безбар’єрність – це пам’ятати, що всі люди різні
Безбар’єрність – це легко отримати послугу онлайн
Безбар’єрність – це коли зручно всім без винятку
Безбар’єрність, Безбар’єрність, Безбар’єрність від заходу до сходу, з півночі на південь ми всі однаково розуміємо і бачимо бар’єри у всіх мають бути однакові права не жаліти а поважати
давати можливості жити без бар’єрів

Безбар’єрність стає новою суспільною нормою
Без бар’єрів. Ініціатива Олени Зеленської.

Це лише приклад того, як можна комунікувати, пояснювати наші ідеї людям, яким вони близькі, але не зовсім, не завжди зрозумілі. Сподіваюся, ми зможемо зробити більше таких прикладів, які б робили корисне ще й зрозумілим.

Для того, щоб зробити саме поняття безбар’єрності більш зрозумілим, з’явилась ідея зробити довідник з безбар’єрності (можна подумати, як назвати цю книжку). Це збірник, в якому доступною мовою на зрозумілих прикладах ми розкажемо про толерантне спілкування: як правильно звертатися до людей, як правильно писати про людей (це в першу чергу стосується журналістів), як проявляти повагу, а не ображати. Це може стати допоміжним інструментом для державних службовців, для працівників сервісів, для журналістів, бізнесу, для всіх, хто цікавиться цією темою.

Там будуть три розділи. Перший розділ – це загальні, базові поняття про безбар’єрність: що таке інклюзія, що таке доступність, що таке універсальний дизайн тощо. Друга частина (мені здається, вона дуже потужна) – це безбар’єрна мова: глосарій правильних термінів, тому що ми часто не знаємо, як назвати різні речі, як звертатися до людей. І третя частина додаткова – це календар важливих дат, міжнародних та національних свят, які пов’язані з безбар’єрністю. Ілюстрації створять талановиті українські художники.

Довідник ми плануємо випустити в діджитал та в друкованому форматі. Сподіваюся, що ми його розповсюдимо, і всі, хто цим цікавляться, зможуть тримати його як настільну книжку, щоб звертатися за інформацією”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.