Фестиваль дизайну вишиванки у Львові

12-15 липня 2018 р. у м.Львів проходив «Фестиваль дизайну вишиванки», який був організований культурно мистецьким центром Львівського палацу мистецтв та Львівським обласним центром народної творчості і культурно-освітньої роботи (м.Львів, вул. Л.Курбаса, 3.).  
Наша організація ТІЦ Стрий прийняла участь у фестивалі і представила вироби ручної роботи та різноманітну сувенірну продукцію.

Ця подія дала нам можливість познайомитися з роботами інших майстрів народної творчості, спланувати свою роботу на майбутнє.

Під час фестивалю пройшов концерт творчих колективів Львівщини. Він показав, скільки талановитих людей у нас є, як чарівно звучать українські пісні.

Особливу уваги відвідувачів привернув показ українського вбрання. Яскравий, насичений різними кольорами одяг.

Навіть іноземці, яки проїжджали повз палацу зупинялися і просили сфотографуватися.

Дякуємо Олесю Львівську за запрошення на фестиваль.

Львів це дійсно туристичне місто. Ми трохи погуляли по Львову. До нас постійно підходили з пропозиціями відвідати екскурсії, заклади харчування, сфотографуватися. В кафе нема вільних місць. З різних дрібниць львів’яни зробили атракції і заробляють на цьому гроші.

Нагадуємо, що в місті Стрий ми будемо проводити фестиваль «Галицький Вернісаж», де майстри народної творчості будуть пропонувати свої роботи, проводити майстер-класи. Час, місце ще узгоджується, попередньо це буде  17-18 серпня.

Як це проходить ви можете побачити тут

Слідкуйте за новинами на нашому сайті
Бажаєте прийняти участь – реєструйтеся.

Хто не встиг придбати наші вироби на фестивалі – заходьте в магазин http://shop.stryi-tur.info/

Директор ТІЦ Стрий   Олександр Сікора


Інформація від Lviv Art Palace

12 липня у Палаці мистецтв стартує виставка вишитого одягу, предметів інтер’єру, прикрас та етнобрендів. Організатори підготували яскраву мистецьку розважальну програму з національними елементами. Все це – у рамках Фестивалю дизайну вишиванки.

«Фестиваль – це не тільки зустріч виробників вишитого одягу та етнобрендів, а й загалом поширенння мистецтва вишивки в різних сферах діяльності. Бренд вишиванки популяризують і заклади харчування, і магазини обладнання, і танцювальні колективи. Тому наша головна ідея – об’єднати виробників, підприємців, творчих людей, які сьогодні поширюють ідею вишивки в Україні. А це досить широкий спектр: предмети інтер’єру, побуту, аксесуари, прикраси, ювелірні вироби, навіть тематичні десерти тощо», – розповіла співорганізаторка фестивалю Олександра Тимчишин.

Окрім того, під час події будуть майстер-класи з бойового гопака, флористики та плетіння українських кіс. А «родзинкою» заходу стануть модні дефіле національних костюмах а також великий аукціон в останній день фестивалю.

У музичну програму увійшли: класична та джазова музика, сучасна українська пісня і танцювальне мистецтво. Музичне дійство відкриватиме фіналіст «Голосу країни» Володимир Окілко,заслужені артисти України Мар’яна Лаба та Василь Понайда, тріо «Крайня хата», а також інші вокалісти. В заключний день відвідувачів розважатимуть молодіжний гурт «МалДіви», дитяча школа «Karparation», юна співачка Анастель, група «GlamBerry», співачка Rypnovska, фіналіст «Голосу країни» Михайло Мирка.

У Палаці мистецтв відбудеться показ унікальних народних костюмів з фонду Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. На показ львів’янам та гостям фестивалю будуть виставлені шість костюмів, які репрезентують національний колорит західних областей України. Ще один костюм надає для експозиції Історико-краєзнавчий музей Винник.

«Ще із 60-х років експонати один за одним накопичували у відділі будівництва при Музеї етнографії. Зараз музейна колекція налічує близько 22 тисяч експонатів – одяг, посуд, предмети народного побуту, церковні книги тощо. Шість комплектів одягу є надзвичайно колоритним, і саме їх зможуть побачити гості «Фестивалю дизайну вишиванки», – зазначив заступник директора з наукової роботи Музею народної архітектури та побуту Сергій Ципишев.

Окремою експозицією будуть представлені 24 сценічних костюми з опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка (з репертуару Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької), художником, дослідником і виконавцем яких є Христина Козак. Автор у своїх сценічних костюмах застосовує як автентичні полтавські техніки вишивання, так і запозичені тоді брокарівські або антинародні (чорно-червоні кольори) з італійських книжок, які потрапили на Полтавщину з ініціативи купця Брокара.

Однією з найважливіших подій Фестивалю дизайну вишиванки у Львівському палаці мистецтв буде відкриття виставки-експозиції автентичного старовинного українського одягу-мистецьких артефактів другої половини ХІХ-початку ХХ ст. – “Святково-обрядове вбрання українців”..Це спільний мистецький проект Історико-краєзнавчого музею у Винниках, Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові та Львівського палацу мистецтв. Виставка проілюстрована світлинами відомого етнографа, фотомитця ХХ ст. Юліана Дороша, які неодноразово відзначали на багатьох всеукраїнських та міжнародних виставках.