Фестиваль дизайну вишиванки у Львові

12-15 липня 2018 р. у м.Львів проходив «Фестиваль дизайну вишиванки», який був організований культурно мистецьким центром Львівського палацу мистецтв та Львівським обласним центром народної творчості і культурно-освітньої роботи (м.Львів, вул. Л.Курбаса, 3.).  
Наша організація ТІЦ Стрий прийняла участь у фестивалі і представила вироби ручної роботи та різноманітну сувенірну продукцію.

Ця подія дала нам можливість познайомитися з роботами інших майстрів народної творчості, спланувати свою роботу на майбутнє.

Під час фестивалю пройшов концерт творчих колективів Львівщини. Він показав, скільки талановитих людей у нас є, як чарівно звучать українські пісні.

Особливу уваги відвідувачів привернув показ українського вбрання. Яскравий, насичений різними кольорами одяг.

Навіть іноземці, яки проїжджали повз палацу зупинялися і просили сфотографуватися.

Дякуємо Олесю Львівську за запрошення на фестиваль.

Львів це дійсно туристичне місто. Ми трохи погуляли по Львову. До нас постійно підходили з пропозиціями відвідати екскурсії, заклади харчування, сфотографуватися. В кафе нема вільних місць. З різних дрібниць львів’яни зробили атракції і заробляють на цьому гроші.

Нагадуємо, що в місті Стрий ми будемо проводити фестиваль «Галицький Вернісаж», де майстри народної творчості будуть пропонувати свої роботи, проводити майстер-класи. Час, місце ще узгоджується, попередньо це буде  17-18 серпня.

Як це проходить ви можете побачити тут

Слідкуйте за новинами на нашому сайті
Бажаєте прийняти участь – реєструйтеся.

Хто не встиг придбати наші вироби на фестивалі – заходьте в магазин http://shop.stryi-tur.info/

Директор ТІЦ Стрий   Олександр Сікора


Інформація від Lviv Art Palace

12 липня у Палаці мистецтв стартує виставка вишитого одягу, предметів інтер’єру, прикрас та етнобрендів. Організатори підготували яскраву мистецьку розважальну програму з національними елементами. Все це – у рамках Фестивалю дизайну вишиванки.

«Фестиваль – це не тільки зустріч виробників вишитого одягу та етнобрендів, а й загалом поширенння мистецтва вишивки в різних сферах діяльності. Бренд вишиванки популяризують і заклади харчування, і магазини обладнання, і танцювальні колективи. Тому наша головна ідея – об’єднати виробників, підприємців, творчих людей, які сьогодні поширюють ідею вишивки в Україні. А це досить широкий спектр: предмети інтер’єру, побуту, аксесуари, прикраси, ювелірні вироби, навіть тематичні десерти тощо», – розповіла співорганізаторка фестивалю Олександра Тимчишин.

Окрім того, під час події будуть майстер-класи з бойового гопака, флористики та плетіння українських кіс. А «родзинкою» заходу стануть модні дефіле національних костюмах а також великий аукціон в останній день фестивалю.

У музичну програму увійшли: класична та джазова музика, сучасна українська пісня і танцювальне мистецтво. Музичне дійство відкриватиме фіналіст «Голосу країни» Володимир Окілко,заслужені артисти України Мар’яна Лаба та Василь Понайда, тріо «Крайня хата», а також інші вокалісти. В заключний день відвідувачів розважатимуть молодіжний гурт «МалДіви», дитяча школа «Karparation», юна співачка Анастель, група «GlamBerry», співачка Rypnovska, фіналіст «Голосу країни» Михайло Мирка.

У Палаці мистецтв відбудеться показ унікальних народних костюмів з фонду Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. На показ львів’янам та гостям фестивалю будуть виставлені шість костюмів, які репрезентують національний колорит західних областей України. Ще один костюм надає для експозиції Історико-краєзнавчий музей Винник.

«Ще із 60-х років експонати один за одним накопичували у відділі будівництва при Музеї етнографії. Зараз музейна колекція налічує близько 22 тисяч експонатів – одяг, посуд, предмети народного побуту, церковні книги тощо. Шість комплектів одягу є надзвичайно колоритним, і саме їх зможуть побачити гості «Фестивалю дизайну вишиванки», – зазначив заступник директора з наукової роботи Музею народної архітектури та побуту Сергій Ципишев.

Окремою експозицією будуть представлені 24 сценічних костюми з опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка (з репертуару Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької), художником, дослідником і виконавцем яких є Христина Козак. Автор у своїх сценічних костюмах застосовує як автентичні полтавські техніки вишивання, так і запозичені тоді брокарівські або антинародні (чорно-червоні кольори) з італійських книжок, які потрапили на Полтавщину з ініціативи купця Брокара.

Однією з найважливіших подій Фестивалю дизайну вишиванки у Львівському палаці мистецтв буде відкриття виставки-експозиції автентичного старовинного українського одягу-мистецьких артефактів другої половини ХІХ-початку ХХ ст. – “Святково-обрядове вбрання українців”..Це спільний мистецький проект Історико-краєзнавчого музею у Винниках, Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові та Львівського палацу мистецтв. Виставка проілюстрована світлинами відомого етнографа, фотомитця ХХ ст. Юліана Дороша, які неодноразово відзначали на багатьох всеукраїнських та міжнародних виставках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.