Громадська рада при РДА внесла пропозиції до плану заходів щодо відзначення на Стрийщині Року Василя Нагірного

За участю заступника голови Стрийської райдержадміністрації Оксани Мелень, в.о. начальника відділу з питань культури, туризму, охорони культурних цінностей, національностей та релігій Ольги Боднар та завідувача сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Надії Пеленички відбулося засідання Громадської ради при РДА. 

В порядку денному заслухали звіт її голови Юрія Комарницького про роботу Громадської ради у 2017 році та внесли пропозиції до плану роботи на 2018 рік.

Представники громадськості також обговорили питання про відзначення на Стрийщині Року українського галицького архітектора та громадського діяча кінця ХІХ – поч. ХХ ст, засновника кооперативного руху, уродженця села Гірне Василя Нагірного, 170-річчя від дня народження якого відзначають цього року. Оксана Мелень зазначила, що 22 грудня 2017 року своїм рішенням ХVІ-а сесія Стрийської районної ради оголосила 2018 рік на Стрийщині Роком Василя Нагірного. На його рахунку понад 200 проектів збудованих церков та до двох десятків організацій, які реально покращували життя українців до рівня найпрогресивніших країн того часу. За його проектом на Стрийщині збудовано 8 церков: в Дашаві, Верхній Стинаві, Вівні, Конюхові, Олексичах, Розгірчому, Сихові, Ходовичах.

В обговоренні взяли участь та внесли свої пропозиції о.Мирон Гринишин (Стрийська єпархія УГКЦ), Роман Буник («Асоціація диригентів та регентів Стрийщини»), Микола Петрівський («Захист власників об’єктів нерухомості»), Олександр Сікора («Еколого-туристичний просвітницький центр «Здоров’я»).

Джерело