І-ий викладацько – художній пленер «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО»

Переживши Революцію Гідності, ми хочемо будувати нову Україну, хочемо жити вільно і щасливо, хочемо сповідувати європейські цінності. Та не завжди розуміємо, що Україна починається з тебе, з мене, що кожен з нас за словами Блаженнішого Любомира Гузара «повинен робити свою роботу, те, до чого ви покликані, робити добре незалежно від того, хто при владі і які виклики перед нами». Отож, ми робимо свою роботу і сьогодні 21.11.2020 р. в с.Орові Сколівського району (з дотриманням умов «карантину вихідного дня») проведено І-ий викладацько – художній пленер «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО».

Наше «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО» – це МОЖЛИВІСТЬ, що перетворена із випробувань, це вибір творити добро , це єдність різних партнерів, щоб організувати нові підходи до професійного розвитку викладачів художніх шкіл та художніх відділів мистецьких шкіл, щоб популяризувати і промувати край через художню творчість, поетичне слово, скуштувати страви галицької кухні, щоб прокласти містки у спілкуванні і обміні досвідом.

І нам – це вдалось!

Гостинно відкрила нам ворота еко-садиба «У Мирослави» і огорнули любов’ю нас Карпати та закипіла плідна праця. Вчителі із зонального методичного об’єднання викладачів художніх шкіл та художніх відділів мистецьких шкіл Львівської області, а саме : Моршинської школи мистецтв, Лисятицької школи мистецтв, Стрийської школи мистецтв, Братківської школи мистецтв, Ходорівської школи мистецтв, Новороздільської дитячої школи мистецтв, Миколаївської дитячої школи мистецтв дихали на повні груди дзвінким морозним повітрям і малювали пізню осінь у мальовничих Карпатах.

Кожен мав роботу для душі, наше «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО» подарувало розкішні майстер-класи від:

Анна Хемій, що створила свято «Лялькою –круп’яничкою»

Галина Дмитрук, що подарувала «Пудевочко бажань» та «Пудевочко щастя» від Христина Снігур.

І знову ж, таки за словами Блаженнішого Любомира Гузара: “Нам не можна і не треба втрачати надії на кращі часи. Замість того, аби зневіритися – беріться до роботи”. Що, що , а НАДІЮ ми не втрачаємо! І відповідно до кращих європейських практик нами :

– керівником ГО «Рада -Реформ» О. Боднар;
– директором ГО «Туристичний інформаційний центр Стрия» О. Сікорою;
– директором культурно-просвітницького центру ім. Корнелія Макушинського польської громади м.Стрия Ю.Бойко;
– керівником «Центру просвітництва, ініціатив, підприємництва ім.Миколая Рея» Т. Бойко
– директором ГО «Фундація розвитку – Брама Карпат» Р.Журавським;
– головою ГО «Спілка художників Миколаївщини» Р.Федорів;
– головою ГО « Спілка творчих людей» Н. Семків – Ішутіною;
– керівником історико-краєзнавчого музею м. Миколаїв Р.Федорів;

підписано Меморандум про співпрацю. Головною метою, якого є консолідація зусиль Сторін для сприяння розвитку та підтримки якнайширшого кола українського образотворчого мистецтва та декоративно-ужиткового мистецтва, як невід’ємної частини світової культури та захист соціальних, творчих та інших спільних інтересів своїх членів, а також стимулювання Підкарпатських територій інтеграція їх у розвиток гірських територій українських Карпат та розвиток інформаційних ресурсів і інститутів громадянського суспільства, підвищення інвестиційної привабливості, розбудови рекреаційного, туристичного, етнокультурного потенціалу Підкарпатської території та регіону українських Карпат.

За словами американського релігійного діяча Абрахама Гешеля «Знання — як і небеса — належать усім. Жоден учитель не має права приховувати їх від будь-кого, хто про них просить. Викладання — мистецтво віддавати.». І ми сьогодні на І-му викладацько – художньому пленері «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО»  отримали і НЕБЕСА і ЗНАННЯ. Лектори, тренери, вчителі ділились своїм досвідом, збагачувались через слово:

– Ольги Боднар, голови ГО «Рада Реформ» – «Перетворення випробувань на можливості для професійного розвитку»

– Наталії Семків – Ішутіної , голови зонального методичного об’єднання викладачів художніх шкіл та художніх відділів мистецьких шкіл Львівської області – «Пленерна практика, як одна з найважливіших частин навчального процесу»;

– Романи Федорів, голови ГО «Спілка художників Миколаївщини»- «Мистецька освіта без рамок і обмежень» ;

– Таїсії Гайдукевич, викладача – методиста, культурно-громадської діячки, краєзнавця, художниці- «Психологічний вплив мистецтва» ;

– Зоряни Кіндратишин, викладача, культурно-громадської діячки, співзасновниці Літературно-мистецього об’єднання «Лелітки» – «Промоція краю через поетичне слово» ;

– Юлії Бойко, директора культурно-просвітницького центру ім. Корнелія Макушинського польської громади м. Стрия – «Театральні фестивалі та художні пленери польських організацій в Україні, як можливість співпраці і підвищення фахової майстерності та кваліфікації вчителів».

Наше «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО» сьогодні було багате на презентації від Юлії Бойко, що презентувала аудіозапис дитячої казки «Пригоди Цапка Матолка» (перекладеної на українську мову стрийською письменницею Теодорою Латик-Савчинською ) Корнелія Макушинського – майстра, що родом зі Стрия та казки Зоряни Кіндратишин «Пригоди Святого Миколая».

Радію, що на І- ому викладацько – художньому пленері «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО» зроблено багато і по навчанню, і по промоції краю через слово, картину, і по промоції особистостей, що творять історію краю. Та є ще одна промоція краю – це наша кухня, наші традиційні страви.

Отож, сьогодні ми досліджували українські гастрономічні особливості, цей універсальний якірець, цей спосіб ідентифікації краю.

Ми стали учасниками Етно – дефіляди під відкритим небом «Лєґуміни», а директор ГО «Туристичний інформаційний центр Стрия» О. Сікора її головним організатором, що презентував нам «Куліш від Сашка».

Кожен регіон краю має якісь свої родзинки. Розвиток локальної гастрономії, робота із традицією — це дуже актуально в цілому світі. Важливо, аби МИ: і гуцули, і лемки, і волиняки, і подоляни, і слобожанці зрозуміли, що локальна кухня – це наша велика цінність. Ставлення до неї має бути трепетне. Бо це така ж сама частина історії, як хроніки про визвольні змагання, як вишивка, пісні чи інші події. Переписи страв — це також хроніка, певний історичний зріз.

Те, що готує нам бабця — це пам’ять і родинна традиція. Це не архаїзм, а жива історія. Крім того, вона буває ще й дуже смачна.

Ото ж, сьогодні ми їли:

– Біґус з п’єца;
– Густу капусту із братрури;
– Мармулядові андрути;
– Карпатські гербати;
– Сало від Романи.

Думаю, що кожен з нас сьогодні мав можливість почерпнути для себе, те, що робить нас щасливим, а це – СПІЛКУВАННЯ! І маленькі подаруночки, що грітимуть наше серце спогадом про «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО».

Дякую співорганізаторам:

– Міжнародний жіночий рух “За сімейні цінності”.
– ГО «Спілка творчих людей Стрийщини».
– ГО «Спілка художників Миколаївщини».
– Методичний кабінет навчальних закладів культури і мистецтва при Департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.
– Зональне методичне об’єднання викладачів художніх шкіл та художніх відділів мистецьких шкіл Львівської області
– Молодіжна рада Стрийщини.

Партнерам:

– народний депутат України Андрій Кіт,
– історико-краєзнавчий музей м. Миколаїв,
– культурно-просвітницький центр ім. Корнелія Макушинського польської громади м.Стрия,
– ГО «Центр Просвітництва Ініціативи Підприємництва ім.Миколая Рея польської громади Львівщини»,
– ГО «Фундація регіонального розвитку «Брама Карпат»,
– Туристично Інформаційний Центр Стрийщини та його структурний підрозділ «Стрийський Вернісаж»,
– мережа магазинів «М’ясна кишеня»,
– агро садиба «У МИРОСЛАВИ» с.Орів.

Інформаційним партнерам:

– медіа компанія UAinfo
– народний часопис Стрийщини редакція газети «Рідне Поле»,
– редакція «Миколаївські Вісті»,
– «Інформаційно-просвітницький медіа-центр «Бойківська думка»,
– ГО «Інфо Бойківська думка»,
– медіа-спільнота «Новини Твоєї Громади»,
– медіа-спільнота «Вісник СТРИЙщини»,
– радіо онлайн «Сколівські Бескиди», Сколе.

З нетерпінням чекатимемо презентації виставки робіт І-го викладацько – художнього пленеру «ФАЙНЕ ПУДЕВОЧКО» про яку повідомимо додатково.

І пам’ятаймо слова Юрія Андруховича «Свобода — це повітря. Найнеобхідніша передумова існування. Любов рівноцінна свободі»

ТОЖ ДИХАЙМО НА ПОВНІ ГРУДИ і БУДЬМО ГІДНИМИ ЛЮДЬМИ,
що ТВОРЯТЬ ЛЮБОВ і НАДІЮ.