Інформаційний дайджест до Дня захисників і захисниць та 80-річчя УПА

‼️У ГЕРОЇВ УПА і ЗСУ у ГРУДЯХ НЕ ДУШІ – ГАРЯЧІ ЖАРИНИ
і В КОЖНОГО З НИХ СЕРЦЕ ЛЕВИНЕ‼️
Сьогодні, 12 жовтня 2022 р. #сектор_культури Стрийська районна державна адміністрація спільно із головою Громадська рада при Стрийській РДА 2021-2023, директором ТІЦ СТРИЙ Oleksandr Sikoraта краєзнавцем і громадською діячкою Таїсія Гайдукевич в рамках культурно-просвітницького проекту «Цей день в історії» розпочали інформаційний дайджест до #Дня_захисників_і_захисниць та #80_річчя_УПА.
.
🇺🇦Сьогодні для нас відкрив свої двері Народний музей Визвольної боротьби ОУН-УПА с. Кавсько і розпочали свою розмову з розповіді про ідеолога українського націоналізму #Льва_Ребета, адже власне сьогодні 65-річниця з дня смерті інтелектуала, публіциста, адвоката, в’язня польської та німецької тюрем, автора праць з теорії і історії української нації та держави, демократа в ОУН і першої жертви КГБ.
🇺🇦І сьогодні перед Україною, як і 80-ть , як і 400-а років тому стояли, так стоять ті ж самі виклики: ВІЙНА, а на вістрі наших ножів той самий ворог – москва.
🇺🇦Відходить в безсмертя епоха УПА – і сходить зоря ЗСУ – і це ланки одного ж ланцюга. Сьогоднішня Героїчна війна – це наслідок домовленостей з ворогом після умовного завершення Другої світової війни 1945 року.
🇺🇦Сьогоднішні українці ,що стоять єдиними фронтами на захисті нашої СВОБОДИ і УКРАЇНИ, маємо бути гідні великого подвигу воїнів УПА, адже вони є дітьми Січових Стрільців, які створили найгероїчнішу Армію в нашій історії, а сьогочасні воїни ЗСУ – це внуки покоління УПА.
🇺🇦Цього ланцюга героїчних поколінь не знищити жодному ворогові. А щоб додати ланцюгу міці та наповнювати наші серця і душі УКРАЇНСТВОМ, ЗНАННЯМИ ІСТОРІЇ і КУЛЬТУРИ треба відвідувати музеї, бо саме музеї створено для того, щоб задовольнити потребу людини у історичних знаннях до своїх коренів, розширити свій світогляд, збагатити духовний світ.
🇺🇦Саме музеї охороняють нашу історію, культуру, героїчний військово-патріотичний дух українського народу, народні традиції та ремесла. Музеї дають змогу новому поколінню повчитися у своїх попередників, краще зрозуміти наше минуле. Тут можна побачити експонати-реліквії, почути розповідь екскурсовода про кожен з них, зрозуміти тим самим наше минуле.
🇺🇦 А зі світлин та портретів на нас дивляться герої, чиє життя є прикладом для сьогоднішнього покоління. Такі думки виникають, коли відвідуєш справжнє сховище історії – музей визвольної боротьби ОУН-УПА у селі Кавсько, що на Стрийщині.
🇺🇦Це єдиний музей на наших теренах, який ще із 2000 року гордо носить звання – «народний», і розповідає він про національно – визвольну боротьбу воїнів Української Повстанської Армії.
Вперше своїх відвідувачів музей зустрів 24 серпня 1993 року. У ньому можна було побачити муляжі зброї часів Другої світової війни, однострої українського січового стрільця та воїна УПА, оригінальні документи із розсекречених архівів управління НКВД колишньої Дрогобицької області, унікальні світлини членів ОУН – УПА та ін.
🇺🇦За значний внесок у справу національно – патріотичного виховання, за вміння згуртувати навколо важливої справи однодумців управління культури Львівської ОДА 8 грудня 2000 року присвоїло закладу почесне звання «народний музей».
🇺🇦Треба відзначити, що якби не зусилля нині покійного #Зеновія_Кочмарського , а також рідних і близьких повстанців, цього музею могло б і не бути. Історія визвольної боротьби висвітлена через долі людей, серед них є такі, що були у січових стрільцях, потім – в Українській Галицькій Армії, згодом – у лавах УПА, і за це відбували покарання в таборах. Їхні рідні, а тепер і нащадки увесь цей час зберігали пам’ять про них. Саме завдяки цій збереженій пам’яті і вдалося створити музей. Дякуємо директору музею Ірина Кочмарська за екскурсію.
‼️Отож, бережімо пам’ять про своє минуле, вивчаймо історію України, бо лише ці знання допоможуть ЄДИНИМ ФРОНТОМ ТВОРИТИ ПЕРЕМОЖНИЙ МИР!
‼️🇺🇦Точно знаємо, що ЧЕРВОНУ КАЛИНУ ПІДІЙМЕМО і «нашу славну Україну» ВОСКРЕСИМО!🇺🇦‼️

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.