Історичний форум для молоді «Національна ідея, як домінанта діяльності гетьмана Івана Виговського та Євгена Коновальця»

Неймовірні емоції від першого дня ІІ-ох денного інтерактивного івенту у рамках краєзнавчо-просвітницького проекту #Край ЖИДАЧІВСЬКИЙ: історія, сьогодення, майбутнє»
‼️16 жовтня на території Гніздичівської ТГ відбувся Історичний форум для молоді «Національна ідея, як домінанта діяльності гетьмана #Івана_Виговського та #Євгена_Коновальця».
‼️Сьогоднішній форум присвячений 130-ій річниці від дня народження українського полковника Євгена Коновальця та 362-ій річниці військової перемоги гетьмана Івана Виговського у Конотопській битві.
‼️Візією форуму – формування іміджу України та її спроможності принести певну історично-культурну цінність на міжнародну арену, а також популяризувати українські історичні пам’ятки світового рівня.

💛💙Дві постаті Виговського і Коновальця зуміли об’єднати навколо національної ідеї і державні структури, і науковців, і краєзнавців, і молодь, і працівників освіти та культури, а саме:☝️
👉 Михайло Галущак – кандидат історичних наук, учасник російсько-української війни, заступник голови Стрийської районної ради;
👉 Maria Huchko – радник голови Стрийської районної державної адміністрації Богдан Янко ;
👉 #Ольга_Боднар – т.в.о. завідувача сектору культури Стрийської РДА;
👉 Наталія Мельник заступник голови Гніздичівської ТГ;
👉 #Степан_Ревуцький – директор музей гетьмана Івана Виговського;
👉 #Роман_Мелех -доцент Львівської Академії Сухопутних військ, голова Галицького козацтва ім.Петра Сагайдачного (м.Львів), член Наукового товариства ім.Шевченка.
👉#Роман_Колодій – головний отаман Львівського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» ( м.львів), виладач Національного університету «Львівськаполітехніка»
👉 #Алла_Пророк -мол. наук. співр. музею – заповідника гетьмана Івана Виговського,
👉 Мар’ян Кушнір – директор Жидачівського професійного ліцею, історик, отаман Жидачівського товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» (м.Жидачів)
👉 Роман Дяків – радник голови Дрогобицької районної адміністрації Кулиняк Степан Кулиняк
👉 #Талатура“Богдан – голова Молодіжної Ради при Львівська обласна державна адміністрація
👉 Марічка Ходовицька – депутатка Стрийської районної ради.
‼️І як годиться, в нас в Україні розпочали із молитви Чудотворної ікони Матері Божої Кохавинської у відпустовому місці у Монастирі св. Герарда, що на межі селища Гніздичів та Кохавина. ‼️
❤️Відпустові місця – це Небесні Криниці у яких можна зачерпнути живу воду Божої благодаті, отак і ми зачерпали живильну благодать. І одночасно вшановували День Ангела св. Герарда, ім’я якого носить монастир.❤️
🙏Дякуємо настоятелю монастиря св. Герарда о. #Володимиру_Борейко за молитву та за цікаву і живу історію монастиря.
‼️А надалі гостинно відкрив нам двері Музей гетьмана Івана Виговського у Руді, філія Львівської галереї мистецтв . І як завжди, ми неймовірно вдячні директору музею Степану Ревуцькому за натхненне слово та за історичні екскурси.
‼️Руда –це одне з багатьох маленьких сіл, які волею історії стали великими і нині по праву Руду називають гетьманською. Понад 100 років цими землями володіла родина Виговських. Деякий час тут жив особисто гетьман Іван Виговський. Після його загибелі саме в Руду переїхала його дружина Олена Статкевич. Саме тут, у галицькому маєтку оселився і єдиний син Остап з дружиною Терезою. Більше того, Руда вважається одним з найімовірніших місць, де міг бути похований гетьман.
‼️Саме тут встановлено пам’ятник гетьману Виговському, в підніжжя якого учасниками форуму покладено квіти, а поруч висаджено дуба із Національний природний парк “Сколівські Бескиди” директор Василь Приндак
‼️Учасники форуму у приміщенні НД с. Руда, філії ” Центру культури та дозвілля” Гніздичівської ТГ мали можливість поспілкуватися, поділитися наболілим та напрацювати алгоритм подальших дій для створення координаційної ради по розроблення комплексної програми «Відновлення та збереження історично-культурної спадщини гетьмана України 1657–1659рр Івана Виговського».
‼️Під час роботи форуму всі присутні утвердились у думці, що лише спільними зусиллями можна знаходити інклюзивні рішення нової культурної дипломатії, щоб стати візитівкою краю, щоб транслювати питання культурної ідентичності у глобальному інформаційному просторі.
‼️ Ще під час форуму офіційно вручено, музею гетьмана Івана Виговського у Руді, фото копії з історичного архіву-AGAD із Варшави із книги записів, що висвітлюють « Битву під Журавно» і «Журавненське перемир’я», як події світового рівня, що зупинили турецьку експансію і врятували християнську Європу
🙏‼️Тішить, що маємо спільні ідеї до реалізації і з Lesya Hemrayeva членкині Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України, яка представляє інтереси Міжнародний жіночий рух “За сімейні цінності” та Всеукраїнської молодіжної платформи «Молодіжні цінності» Міжнародний жіночий рух “За сімейні цінності” .
‼️ Сьогодні ми всі чітко зрозуміли, що НАСТАВ ЧАС ДІЯТИ для формування та утвердження історико-культурної спадщини Івана Виговського , як формування нової стратегії цілеспрямованого і ефективного процесу в основу, якої покладено ідею розвитку української державності і розвитку українського суспільства.
🙏Дякуємо всім працівникам культури, в особі Олександра Максимів Оксана Грима у сприянні проведенні форуму.
Дякуємо Oleksandr Sikora, директору Туристично інформаційного “Центру Стрия” за смачний куліш.

Туристичний центр був відповідальний за приготування куліша.

А також представляли свій проєкт “Стрийський вернісаж”

 

 

 

2021-10-16 Історичний форум для молоді «Національна ідея, як домінанта діяльності гетьмана Івана Виговського та Євгена Коновальця» 

2021-10-17 Історично-культурний проект «Імідж України. Журавнівське перемир’я»


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.