Йорданське купання і фестиваль печеного м’яса

19 січня 2016 року у свято Богоявлення Господнього у с. Кавське відбулося традиційне Йорданське купання і фестиваль печеного м’яса “М’ясо-Фест”. Це дійство кілька років поспіль проходить з ініціативи парафії прп. Параскеви с. Кавське УГКЦ за підтримки агрокомплексу з данськими інвестиціями “Галичина-Захід”.

Цьогорічне купання характеризувалося дуже сприятливими погодніми умовами, що дало можливість взяти участь у фестивалі найбільшій кількості учасників за всі роки. Все розпочалося з освячення води, яке здійснили о. Олег Кобель і о. диякон Михайло Глов’як з Кавська, о. Михайло Неїжмак з парафії м. Макіївка, Донецького екзархату та о. Тарас Баран, адміністратор парафій с. Заболотівці та Журавків, вихідець с. Кавське.

Тоді сотні людей, починаючи із отців, занурилися в йорданські води р. Колодниця під спів коляди у супроводі музичних інструментів. Хористи сіл Заболотівців, Журавкова, Кавська, Вівні та інших сіл виконали кілька колядок та щедрівок.

На березі річки гостей свята парафіяни с. Кавське частували запеченим м’ясом за власними рецептами. Все м’ясо готувалося приблизно на 20-ти мангалах, і все одно черги охочих поласувати печенею не меншали. Завдяки озвученню кожен охочий міг поколядувати і привітати зі святами всіх присутніх. Свято і справді вдалося, всі пройнялися особливою невимушеною атмосферою фестивалю, що дарувала радість, надію та скріпляла віру всіх і кожного.

Організатори висловлюють щиру вдячність як гостям, що завітали на свято, так і нашим спонсорам із ТЗОВ “Галичина-Захід”, без яких цей фестиваль не відбувся. А також подяка для тих парафіян, які власною жертвенною працею приготували прилеглу територію та подбали про приготування всіх страв.                     Джерело   Всі фото є тут