“КЛАПТИК НАДІЇ” і тренінг – «Надання першої долікарської допомоги».

Оксана Макар, член координаційної групи “Допомога Стрий та Стрийського (COVID-19)”, учасник тихої акції «КЛАПТИК НАДІЇ», фельдшер на Стрийської підстанції Екстреної медичної допомоги (швидкої допомоги) провела тренінг – «Надання першої долікарської допомоги», спільно з Молодіжною радою ГО “РАДА – Реформ”.

Мета тренінгу: оволодіння координаторами Молодіжної ради знаннями та прийомами надання невідкладної медичної допомоги, особливо у час пандемії, у час боротьби з коронавірусом.


Долікарська допомога, що надається людьми, які не мають спеціальної медичної підготовки, полягає в застосуванні найпростіших засобів на місці події до прибуття медичного працівника. Від того, наскільки своєчасно і грамотно надано першу допомогу, багато в чому залежать результати подальшої невідкладної лікарської допомоги та подальшого лікування, а в ряді випадків і життя потерпілого.

Пані Оксана розповіла про початковий алгоритм дії при наданні першої невідкладної допомоги, як проводити серцево-легеневу реанімацію та надавати допомогу при ранах та кровотечах. На тренінгу було надано багато цікавої інформації. Молодь мала змогу навчитися робити непрямий масаж серця та штучне дихання на манекені, міряти пульс та зупиняти кровотечу.

ДЯКУЄМО ВАМ п.ОКСАНО, що живете за покликом Божим і як Медик, і як Людина, що завжди готові прийти на допомогу. У молоді від вашого тренінгу залишилися дуже яскраві, позитивні враження, а найголовніше – навички, мета яких не розгубитися, не нашкодити і правильно допомогти, а можливо і врятувати чиєсь життя. Це було дуже цікаво, і безперечно, дуже корисно.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.