Книжкова толока в Миколаєві, 14-а за рахунком

Книжкова толока в Миколаєві, 14-а за рахунком, яка переносилася з-за карантину і була підготовлена ще її засновницею Любою Хомчак, відбулася. Стартувала ця подія ще 3-го вересня в п’ятницю – у навчальних закладах району та бібліотеках відбулися зустрічі з авторами літературних творів. Судячи з розповідей учасників та їх звітів у ФБ все відбувалося дуже гарно, тепло і організовано.
А вже 4-го в суботу було офіційне відкриття власне толоки. Цього року традиційна толока відбувалася у зміненому форматі (знову ж таки через карантинні обмеження) – столи і намети з книжками були розставлені на площі перед входом у палац культури, а самі зустрічі і презентації проводилися в виставковому залі та на сцені, а також у дворі біля парку. Організаторами був запропонований оригінальний сценарій – на початку демонструвався відеофільм про засновницю цієї толоки, світлої пам’яті Любу Хомчак. Звучали вирізки з попередніх толок, з інтерв’ю , її фрази, які вже стали крилатими. Було дуже зворушливо, до сліз…

А пізніше після священичого благословення миловидна ведуча запросила до слова почергово народного депутата Олега Синютку, міського голову міста Андрія Шебеля, члена оргкомітету Андрія Залогу, письменницю Марію Чумарну. Стільки гарних слів було сказано про нашу “книгомаму” Любу Хомчак, що, здавалося, вона присутня серед нас і ось-ось вибіжить з одних із дверей і поспішить, як завжди, у нагальних справах…Організатори Таня Пилипець, Анна Колодочка та Андрій Залога подбали про те, щоб виконати основне правило Любові – огорнути всіх запрошених, гостей і учасників турботою та любов’ю. “Спільно творімо простір любові” – коронна фраза Люби Хомчак. І це дійсно відчувалося.
Можливо, не все вдалося згідно заявленої програми, бо не всі учасники змогли приїхати, робилися заміни, ставалися накладки, і не на всіх локаціях змогли бути слухачі. Хоч майже вся програма була підготовлена Любою, все ж життя вносить свої корективи – і появились нові люди (чим би безперечно тішилася засновниця толоки). Родзинкою дня стали молоді представники Гуцульщини, які здивували своїм автентичним співом, сильними голосами та надзвичайною харизмою. (Павло Рибарук). Фінальним акордом та окрасою свята була вистава шкільного театру УКУ “Зелене євангеліє” за поезією Богдана-Ігоря Антонича. Молоді артисти зачарували глядачів своїм талантом та щирістю виконання віршів. Вони влаштували справжнє свято для душі! А на завершення молодий композитор Ілля потішив пізніх слухачів віртуозною грою на роялі. Робочий день толоки завершився о дев’ятій вечора. Залишався ще один день толоки, недільний.

В заходах взяв участь Туристичний інформаційний центр Стрия. Представляли вироби ручної роботи, розповідали про місто Стрий.

Була підписана декларація.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.