КУЛЬТУРА – ГЕНЕРАТОР ЄДНАННЯ НАЦІЇ і БРОНЬ ДУХУ УКРАЇНЦЯ.

Сьогодні, 6 листопада 2022 р. #сектор_культури Стрийська районна державна адміністрація спільно із УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ,МОЛОДІ ТА СПОРТУ🇺🇦 працівниками культури Гніздичівська ОТГ головою Громадська рада при Стрийській РДА 2021-2023 директором ТІЦ СТРИЙ Oleksandr Sikora та #працівниками_культури с.#Кавсько продовжили свою роботу в рамках культурно-просвітницького проекту «Цей день в історії» з нагоди #80_річчя_УПА та відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва .
.
‼️Сьогодні для нас відкрив свої двері Народний музей Визвольної боротьби ОУН-УПА с. Кавсько і знову ми мали можливість ще раз прослухати історію про військово-політичну формацію українського визвольного руху – Українську повстанську армію.
‼️Адже саме зараз у час Героїчної війни відбувається гарт української нації та держави і ця історія є вкрай необхідною і актуальною. Саме зараз ми повинні усвідомити, що нічого не отримується без боротьби. Без боротьби з агресорами. Без боротьби з собою. І УПА – це яскравий приклад захисту інтересів держави, нації та всього українського народу.
‼️ У кожного свій фронт, а у працівників культури свій культурний фронт і це фронт за європейські цінності, адже ми – європейська країна. Не «біляєвропейська». Ні. Україна – це Європа у всіх значеннях, де важливим є пісня, слово, книжка.
‼️ Тому працівники культури двох громад Стрийського району мали про що говорити, мали за честь ділитись досвідом своєї роботи.
‼️Війна триває, і кожен та кожна з нас мають щоденно дбати про те, щоб допомогти Україні . Збройні сили України сьогодні є щитом для демократії всієї Європи, а працівники культури є щитом і берегинями українства, української спадщини, українських традицій.
‼️Ось, якраз сьогодні говорили про одну із українських традиційних видів декоративно- прикладного мистецтва – українську народну ляльку. Але не про ляльку- мотанку, а про оберегову ляльку, яку робили на території Стрийщини ляльку –напханку.
‼️Лялька-напханка, як і лялька-мотанка є прадавнім сакральним оберегом, яку робили лише на цій території Стрийщини. У своїй суті це маленький витвір мистецтва, поєднання минулого і сучасного, це зв’язок з предками, посередник між старшим та молодим поколінням.
‼️Отож, сьогодні кожен з присутніх зробив свою ляльку-напханку «Українську стійкість» і віримо, що виготовлена власними руками лялька-напханка стане кожному з нас оберегом.
.
🙏🇺🇦Дякуємо всім працівникам культури, які чітко розуміють важливість української культури і чітко знають вона наша суперсила.
.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.