Лотатники – туристичне навчання і поїдання вареників.

В с. Лотатники (Стрийського р-ну) 24.09.2017 р. відбувся цікавий захід, на якому ми вчили дітей розпалювати вогнище, встановлювати намети, орієнтуватися в лісі по сонцю, народним прикметам, компасу.

Не зважаючи на рясний дощ ми навіть не думали відміняти свій захід. Це ж додаткові навички – як в дощ розвести вогнище. Під час занять ми обов’язково звертали увагу дітей на правильне поводження з вогнем як в лісі, так і дома.

Хлопці самостійно встановлювали і збирали намети. Всі пробували лежати в спальниках.

Діти вивчали компас, визначали напрямок руху (азимут) і розказували, як вони повинні повертатися з лісу, використовуючи компас.

А в цей час дівчата, на чолі з директором Народного дому (п. Наталія) та завідуючою бібліотекою (п. Іванка) вчилися готувати вареники. Дівчата були дуже задоволені, тому що дома їм це не дозволяють робити. Чому дорослі не вчать дітей? Мабуть їм ніколи.

Крім вареників (з різними начинками) була також уха, якою славиться це село. (тут багато озер).

Вареники варилися у великому казані на вулиці. І тому вони були від цього ще смачніше.

 

Нарешті, дочекалися

На нашу думку, на таких заходах повинні бути обов’язково батьки. Неділя, відпочинок. Віддайте цей день дітям. В неділю ніхто не працює. Чим займаються батьки? Простіше за все відправити дитину в Народний дім. Іди, там з тобою будуть займатися, безкоштовно нагодують. Чому з дітьми займається кілька людей? Чому вони за свої кошти купують борошно, олію, печиво, цукерки, воду, витрачають свій особистий час на інших дітей?

Наш клуб ТІЦ Стрий готовий і в подальшому співпрацювати в напрямку туризму, навчати дітей. Але це буде тільки в тому випадку, якщо будуть долучатися батьки, підприємці, депутати, сільська рада.

Можна ходити з дітьми в походи. В Лотатниках так багато красивих місць: ліс, озера, туристичні об’єкти. А без батьків це не можливо. Організація таких заходів може проходити тільки разом з батьками або якщо вони нададуть довіреність, оформлену нотаріально.  Діти повинні бути по сезону одіти, обов’язково присутність фельдшера (або призначеної відповідальної особи, медичної аптечки), батьки повинні компенсувати всі витрати, які несуть організатори при проведенні таких заходів.

І ще нам стало цікаво – як правильно треба організовувати такі заходи, хто повинен їх фінансувати,  чи є план заходів, фінансові розрахунки. Будемо робити офіційні запити. Все це нам потрібно для розвитку проекту «БеСтріЛ».