Моршин

Маршрут: м. Стрий – м. Моршин – парк-бювет-санаторії-зустріч з представником Моршин курорт-отримання рекламної продукції
Спосіб пересування автомобілем, велосипедом, пішки, бусом, автобусом
Сайт:
Складність Початкова
Кілометраж 10+10
Стан дороги  асфальт
Формат краєзнавчий, сімейний, паломницький
Тривалість (год)  4
Витрати  Бусом: від 5 – 12 осіб, від 75 – 150 грн./особа

автомобіль: від 2-4 осіб, від 110 – 200 грн./особа

Дата

Моршин – невеличке містечко на Прикарпатті, що розташоване серед тисяч квадратних кілометрів екологічно чистих лісів. Сьогодні м. Моршин один з найвідоміших курортів України. Унікальні джерела Моршина завдяки особливому складу, зокрема підвищеному вмісту сульфатно-магнієвих солей, відновлюють пошкоджені клітини печінки, знімають запальні процеси жовчовивідних шляхів, покращують печінковий кровообіг, нормалізують обмінні процеси і є незамінними в лікуванні захворювань печінки, кишечника, підшлункової залози, цукрового діабету, шлунку.

Завдяки ефективному лікуванню популярність м. Моршин як курорту зберігається вже понад 100 років. За цей час його відвідали сотні тисяч відпочивальників, щоб набратися здоров’я та наснаги. В літній період маленьке містечко перетворюється в своєрідну Мекку, до якої щорічно приїжджають бажаючі оздоровитися з різних куточків нашої держави та країн близького зарубіжжя.

Перший лікувальний сезон в Моршині розпочався в 1878 році. Спочатку, зважаючи на кришталево чисте повітря, він був курортом, на якому лікували органи дихання і функціонував виключно як кліматичний. Згодом помітили, що ще кращі результати можна отримати, застосовуючи мінеральні води при захворюваннях шлунку, печінки, кишечнику та підшлункової залози. І увагу вчених-медиків все більше привертають лікувальні властивості мінеральних джерел Моршина. Вже за два роки курорт здобуває славу як бальнеологічний, де лікують мінеральною водою та грязями.

На початку 20 століття м. Моршин величають Галицьким Карлсбадом та українськими Карловими Варами, і на відпочинок сюди приїжджають заможні люди з сусідніх Польщі та Австро-Угорщини. З кожним роком курорт стає все популярнішим у Європі.

Джерело