Довжина маршруту (до кінцевої точки): 3км.
Складність: початковий
Тривалість: 2 години
Формат: краєзнавчий, сімейний,
Стан дороги: рівнина, тверде, дорога,
Спосіб пересування: пішки, автомобілем, велосипедом, автобусом
Трек маршруту:
Маршрут: Опис маршруту
Основною магістраллю нашого міста, яка пролягає з півночі на південь, розділяє його на дві частини, східну і західну, є найдовша вулиця Стрия, що зараз носить ім’я нашого національного генія та пророка – Тараса Шевченка. Від неї відходять аж 18 бічних вулиць.
До Другої світової війни вона ділилася на чотири частини. З півдня на північ: Легіонів, 3-го Мая, Словацького та Конаржевського.
Почнемо огляд з перехрестя вулиць Ф.Колесси та О.Степанівни. Тут знаходилась міська рогачка і починалось місто. Вулиці Дрогобицька та Шумлявщина вважалися південним передмістям і називалися Війтівством.
Вулицею Шумлявщина протікав колись потік, званий Млинівкою (зараз він у системі міської каналізації). На вулиці жило багато кушнірів. Шкіри їх виправки славились по всій околиці і були предметом торгівлі з іншими районами Галичини та за її межами.
По всіх кутах згаданого перехрестя стояли масивні корчми, в яких подорожні могли підкріпитися та знайти нічліг. Одна з них, дещо вже перебудована, збереглася донині. На другому поверсі фронтону три вікна колишнього “готелю” – кімнат для ночівлі, біля будинку широке подвір’я. Тут знаходилися вози приїжджих гостей, була простора стайня. У цих закладах колись було завжди гамірно, і приносили вони своїм власникам чималий дохід.
У будинку №18 (нині ЗСШ №5) знаходилася приватна польська жіноча гімназія, так звана “ЛЮКС”. Назва ця з’явилася тому, що у верхній частині на її фасаді золотими буквами латинською мовою був викарбуваний напис “Фіят люкс”, тобто “нехай буде світло”, на жаль, він не зберігся. У цій гімназії вчилося й чимало дівчат українок.
Будинок, де нині міська рада, зведений на переломі ХІХ та ХХ ст., як будинок правосуддя. Тут містилися міський та окружний суди з усіма їхніми канцеляріями. Будинок було зведено в стилі еклектичного історизму.
Над приміщенням міської ради вперше в Україні 14 березня 1990 року гордо розвився на весняному вітрі український національний прапор.
Десь на межі вул. Зеленої закінчувався середньовічний Стрий. Повну інформацію про екскурсію ви можете отримати на наших заходах)
Екскурсія видалася дуже пізнавальною. А нас чекають ще цікаві маршрути вулицями міста. Слідкуйте за новинами, приєднуйтеся, запрошуйте друзів.
Використана інформація з мережі інтернет і туристичного путівника “Мандрівки вулицями Стрия”
Місце збору, час виїзду і повернення Слідкуйте за новинами на сайті У супровод входить
- супровід в разі необхідності (додатковий внесок ) *
- технична підтримка для роверистів
- медична групова аптечка
- підготовлений маршрутний лист, GPS трек
- коротка інформаційна довідка
Додаткові витрати
- кава, тістечка
Важливо:
- кожний учасник мандрівки мусить мати паспорт, посвідчення особи;
- організація не несе відповідальності, якщо під час подорожі будуть не сприятливі погодні умови;
- учасник несе особисту відповідальність за технічний стан ровера, виконання правил дорожнього руху, за особисту безпеку;
- харчування не входить у вартість подорожі;
- благодійний внесок іде на виконання статутних зобов’язань організації.
- Медична аптечка
- анкета учасника організації
Поради
- Поради щодо перевезення ровера в потягах
- Питання і відповіді
- спорядження для велопоходу
- Клубні правила
- Служби порятунку