Скельний монастир (с. Розгірче)

Довжина маршруту (до кінцевої точки): 30 км.
Складність: середній
Тривалість: 8 годин
Формат: краєзнавчий, познавальний, природний, сімейний,
Стан дороги: рівнина, пагорби, тверде, пухке, кам’янисте, бездоріжжя, стежка, дорога, гравій
Спосіб пересування: велосипед, автомобіль, громадський транспорт
Трек маршруту: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=cpnjyxzvdgzjhjvj
Сайт: http://www.stryi-tur.info/marshruti/krayeznavchij/skelnij-monastir-s-rozgirche/

Однією з історично – культурних цінностей Сколівщини є Печерний монастир, який знаходиться поблизу села Розгірче у Львівській області. Це цілий монастирський комплекс, який знаходиться в печерах і представляє собою унікальний зразок наскального сакрального будівництва XIII – XVI століть.

ОПИС МАРШРУТУ:

Маршрут починається в м. Стрий. По дорозі до села Розгірче на нашому шляху буде багато цікавих об’єктів в селах Братківці, Жулин, Семигинів, відвідування храмів, історичних та цікавих місць.

Старт від відпочинкового комплексу “Козацький Двір”, біля мосту на Моршин.

Як тільки ми повертаємо на село Розгірче, нас чекають в музеї “Дідова аптека”

с. Братківці.

с.Жулин

с.Братківці

с.Розгірче

Сам монастир знаходиться на пагорбі, звідки відкривається прекрасний краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір. Скельні печери монастиря розташовані в два яруси. На нижньому ярусі розташовувались житлові приміщення, а на верхньому – церква, на місці якої зараз розташована маленька ікона, яка встановлена ​​у 2003 році.Також постійно є залишки свічок і квітів. Стіни печерного монастиря розписані різними написами , найстаріша з яких відноситься до 1675 року.

На другий поверх монастиря ведуть видовбані сходинки в декількох місцях. Колись печерний комплекс мав довге дерев’яне продовження або стіни зверху скель.

Основний скельний масив знаходиться у підніжжі хребта, на його північному схилі і віддалений на 200 метрів від південно- східної околиці села. Крім цього скельного масиву існують також дві малі скелі, які віддалені від нього на 50 метрів. Ці скелі були своєрідним в’їздом на територію печерного монастиря. Крім згаданих скель також є ще одна скеля із печерою і відбитими на них хрестами. Ця печера теж знаходиться на північному схилі хребта і віддалена від попередніх скель на 200 метрів.

 В селі Розгірче знаходиться зелене господарство. Можна пообідати, подивитись на екзотичних тварин, відвідати музей – криївку.

Після огляду скельного монастиря можна повернутися в м.Стрий або продовжити свою мандрівку в сторону Сколе.

Повертаємося до траси, шукаємо гейзер з мінеральною водою (вона солена) і потім рухаємося в стороні річки Стрий.

Там ми побачимо трубопровід, якій обладнаний як пішохідний місток.

На іншому березі річки проходить міжнародна траса на Ужгород.