Аеродром

Довжина маршруту (до кінцевої точки): 4 км.
Складність: початковий
Тривалість: 3 години
Формат: пізнавальний
Стан дороги: асфальт
Спосіб пересування: велосипедом, пішки, автомобілем
Трек маршрутуhttps://www.gpsies.com/map.do?fileId=imymfpldvfgoyknk
Сайтhttp://www.stryi-tur.info/marshruti/vijskovij/aerodrom/

 

Стрийський аеродром (також відомий як Аеропорт Львів-2) — аеродром (колишній військовий) розташований за 4 кілометри на південний захід від міста Стрий (Львівська область) . Унікальний тим, що може приймати літаки всіх існуючих типів.

За СРСР на аеродромі базувалася військова частина 179 ІАП, що підпорядковувалася 8 армії ППО СРСР. На озброєнні були бомбардувальники Ту-16, Ту-22 та винищувачі-бомбардувальники МіГ-23.

В 1999 році проведена сертифікація аеродрому, і аеродром разом із ЗПС включений в реєстр аеродромів України, що дозволяє уже в даний час приймати літаки: ІЛ-62, ІЛ-7б, АН-124, АН-224, В-747, В-767, ДС-10 і випускати вище вказані типи повітряних суден та літаків класом нижче.

На початку 2000-их заговорили про створення вантажно-пасажирського аеропорту на базі Стрийського аеродрому. У 2003 році аеродромом зацікавилися італійська та китайська компанії, проте справа до купівлі не дійшла.

У кінці 2005 року оголосило інвестиційний конкурс по створення аеропорту, у разі невдачі пропонувалося реформувати аеродром у промисловий парк. Проте цього разу ніхто не зацікавився аеродромом.

Із 2006 року Стрийська районна рада намагається перевести аеродром на свій баланс, проте Міноборони на це не реагує.

У 2009 році розпочалися роботи з демонтажу приміщень, складів, гаражів та іншого майна аеродрому, проти виступила громада району та влада області. Зокрема голова Стрийської райради Роман Козак заявив: “Інвестор готовий хоч сьогодні прийти, це американська компанія, яка згідна відновити смугу, щоб аеропорт запрацював, приймаючи літаки на дозаправку”.

.