МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЄКТ: ФІЛЬМ «ЛЕГЕНДА СТРИЯ»

Минулого тижня мешканці мікрорайону Стрия стали свідками промо-зйомки майбутнього фільму на історичну тематику, які відбувалися в парку біля школи №3. Лицарі в обладунках демонстрували войовничий дух та завзяття.

«15 липня стартували зйомки фільму «Легенда Стрия». Це вже другий культурологічний продукт реалізації масштабного регіонального проєкту «Легенди нашого краю». Першою була вистава «Заклята пані», поставлена за мотивами легенди про привид володарки Підгірцівського замку панів Бруніцьких, зреалізований в часі Всесвітнього фестивалю кредитних спілок. Події стрічки переносять нас в історичні часи середини 14 ст. – епоху володаря королівства Руського – Юрія, Божою ласкою князя Русі, Галичини та Володимирщини. Часи заснування міста Стрия», – розповів Юрій

– Що стало основою для сюжету?

Красива легенда. Це буде фільм про надзвичайну долю сина саксонського лицаря, яка закинула його на Галичину, який втратив батька і матір, титул і багатство та не втратив честь і шляхетність. Його усиновлює місцевий коваль Богдан, вчить наших звичаїв і мови. І це допомагає йому здолати всі випробування, вибороти своє щастя і свою любов. В картині переплелися доблесть і зрада, любов і ненависть, війна і мир, містика і історична достовірність. Ну і звичайно магнолія, яка надає нашому герою сили і впевненості.

– Скільки і де триватимуть зйомки?

– Зйомки триватимуть 2 місяці – з 29 липня по 25 вересня 2020 р. Початок зйомок фільму – 29 липня на території фортеці Тустані. Там фільмуватимуться в основному батальні масштабні сцени. Загалом буде 20 різноманітних локацій і сцен. Зйомки також проходитимуть на березі р. Стрий, в м. Моршин, с. Підгірці, с. Розгірче Стрийського району, Олеському замку. Родзинкою фільму є те, що у головних ролях знімаються відомі діячі мистецтва та культури Стрийщини.

– А хто саме зніматиметься у стрічці?

– Це знані на наших теренах митці, люди творчих професій і не тільки. Зокрема,   Левко і Лідія Бебешки, Уляна Кумечко, Михайло Шмігельський, Олексій Боровницький, Степан Целюх, Михайло Золотуха, Микола Назаренко, Зоряна Кіндратишин, Олександр Ілечко, Олег Соломаха, Гордій Остапович, Ольга Боднар, Віталій Загорбенський, Микола Столярський, Олександр та Ірина Сікори, Марина Тутова, Андрій Юркевич, Оля Береза, Ірина Русин. Наш меседж – ми всі разом, самі робимо і творимо сучасну історію міста і одночасно плекаємо та не забуваємо про його цікаве, буремне минуле. Режисер фільму Олександр Король. Знімає студія «WestArt».

– Який бюджет фільму і звідки кошти?

– Це буде народний фільм. Для його реалізації ми плануємо збирати, як то кажуть з миру по нитці. Адже бюджет фільму 840 тис. грн. І першими нам надав допомогу Благодійний фонд «Рідня» виділив 10 000 тис. грн. Отож, користуючись нагодою я прошу всіх зробити по-можливості посильний внесок для реалізації цього потрібного проєкту на рахунок р/р 2600401606506, ЗКПО 34903550, ПАТ “КРЕДОБАНК”, МФО 325365, Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини» з поміткою пожертва фільму «Легенда Стрия». Фільм прославляє наш край, наше славне квітуче місто, його тисячолітню захоплюючу історію, працьовитих та пат-ріотичних мешканців. Він дозволить гідно представляти наш край на теренах України та світу. Сприятиме розвитку туризму та культури в регіоні. Автор проєкту та організатор: Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини».

– У такому масштабному проєкті не обійтися без партнерів. Хто допомагає?

– Звичайно. Навколо нашої ідеї згуртувалося багато хороших людей. Маємо підтримку влади, зокрема, ЛОДА, Стрийська міська та районна ради, Сколівська міська рада, Дрогобицький драматичний театр ім. Ю. Дрогобича, Львівський театр ім. М. Заньковецької, студія «WestArt», ТО «Аколада», ТО «Арт-Простір», БФ «Рідня», ГО ТІЦ «Стрий», ГО «Молодь Стрийщини», Молодіжний банк ініціатив, ГО «РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-НАВЧАЛЬНИЙ ТА КОМУНІКАЦІЙНИЙ ЦЕНТР», Рада реформ Стрийського району, Лицарський клуб «Баннерет», Молодіжна рада реформ. Важливою є інформаційна підтримка. Співпрацюємо з інформаційним агентством «zaxid.net», газети: «Фортуна», «Гомін волі», «Рідне поле», радіо «Голос Стрия», «Фішка», Портал «Гуру», ТРК «Лан». Так що як то кажуть: «чекайте у всіх кінотеатрах міста».

Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.