Міжнародна акція “16 днів проти насильства”-ЗВІТ

ЗАПРОШУЄМО БАЖАЮЧИХ 25 листопада 2020 р. о 12.00 год долучитись до соціальної акції по закладанню алеї «БІЛОЇ СТРІЧКИ І ЧЕРВОНОЇ КАЛИНИ» вздовж алеї, що веде до центрального входу у ЗЗСО І-ІІІ ст.№5 ім. В. Стасюка м. Стрия.

МЕТОЮ акції є відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, а ще «Дня Білої Стрічки», який відкриває Міжнародну акцію “16 днів проти насильства” та Всеукраїнської акції «Посади калину», що покликана звернути увагу на проблему насильства над жінками в нашій країн та у світі.

Соціальна акція по закладанню алеї «БІЛОЇ СТРІЧКИ І ЧЕРВОНОЇ КАЛИНИ» реалізація підписаного Меморандуму «Про співробітництво щодо протидії булінгу»

Даний Меморандум був підписаний головою Стрийської районної ради Роман Козак спільно з керівником ГО «Рада – Реформ» Ольга Боднар, в складі якої є Молодіжна рада, директором ГО «Туристичний інформаційний центр Стрия» Oleksandr Sikora, директором культурно-просвітницького центру ім.Корнелія Макушинського польської громади м.Стрия Julia Bojko, директором ГО «Фундація розвитку – Брама Карпат» Роман Журавський, керівником ГО «Молодь Стрийщини» Михайло Шмигельський.

Предметом цього Договору є взаємодія і співробітництво сторін з метою ознайомлення з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; сформувати знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет. Співпраця та допомога державним органам України у послідовному реформуванні сектора цивільно безпеки шляхом надання стратегічних консультацій і практичної підтримки.


ЗВІТ

25 листопада 2020 р. громада Стрийщини заклала алею «БІЛОЇ СТРІЧКИ І ЧЕРВОНОЇ КАЛИНИ» вздовж алеї, що веде до центрального входу у ЗЗСО І-ІІІ ст.№5 ім. В. Стасюка м. Стрия, в рамках відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, а ще «Дня Білої Стрічки», що відкриває Міжнародну акцію “16 днів проти насильства”, також Всеукраїнської акції «Посади калину», що покликана звернути увагу на проблему насильства над жінками в нашій країні.

Соціальну акцію, як годиться в Україні, розпочато із спільної молитви отцем О.Андрій Гавінський

Тішить, що акцію підтримали: дирекція ЗЗСО І-ІІІ ст.№5 ім. В. Стасюка, Валовін Марія, керівництво і представники управлінь соціального захисту, як Стрийського району, так і міста Стрия, офіцери поліції інспектори ювенальної превенції Стрийського відділу поліції, на чолі з Olga Martsinyuk, директор музею-садиби С.Бандери Оксана Бандера, науковий керівник меморіального музею Ольги Бачинської Романа Савчин, викладачі Стрийського вищого художнього професійного училища, на чолі з Галя Богдан, директор ГО «Туристичний інформаційний центр Стрия» Oleksandr Sikora, керівник «Центру просвітництва, ініціатив, підприємництва ім.Миколая Рея» Tatiana Bojko, директор ГО «Фундація розвитку – Брама Карпат» Роман Журавський, керівник історико-пошукового клубу “Скрижалі” Maks Saverskiy, керівник СП «Стрийський Вернісаж», Ирина Сикора, голова ГО «Молодь Стрийщини» Михайло Шмігельський, громадські діячі Таїсія Гайдукевич, Олег Маланій,  Оля Сенета та небайдужа молодь Ярослав Шманда, Анюта Хемій,  Мар’яна Андрусейко.

Сьогодні нас всіх об’єднала БІЛА СТРІЧКА, що є міжнародним символом активізму проти домашнього насильства над жінками та дітьми.

І власне, ця БІЛА СТРІЧКА і ЧЕРВОНА КАЛИНА виступили , як елемент привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства щодо жінок, домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок..

ОТОЖ, знову ж таки СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНІЙ ЄДНОСТІ ГРОМАДИ алею «БІЛОЇ СТРІЧКИ І ЧЕРВОНОЇ КАЛИНИ» висаджено, в кількості 10 кущів калини.

Від нашого гурту передано кущі калини на алею «КЛАПТИКА НАДІЇ «у Стрийську центральну районну лікарню та на подвір’я церкви «Всіх святих Українського народу».

Дякуємо Галсілліс Міша Олексюк і Андрій Гнатів за калину.

Дякуємо координаторам Молодіжна рада Стрийщини, Анастасія Боднар, Христинка Снігур, Оленочка Макар, Alina Narynak і волонтеру Юлії Стаднишин за  організаційне забезпечення акції та Галина Дмитрук за асистенство у соціальній акції.

Особливі слова вдячності голові Стрийської районної ради Роман Козак за підтримку “Меморандуму про співпрацю щодо булінгу” в рамках якого ми працюємо.

Дякуємо Зоряна Кіндратишин за прекрасні поетичні слова , що є відображенням акції.

Вона Богом з любов’ю створена
Із самого ребра Адама,
Неземною красою озорена,
В ній чуттєвості – ціла гама.

Берегиня сімейного вогнища,
Вірна доня, дружина, мати …
І на цьому життєвому поприщі
За сім’ю може гори зламати.
Мовби зіткана з ніжного марева,
Чарівниця … богиня … Жінка.
Як вінець Його власного творива –
Неповторна, п’янка … УКРАЇНКА!

© Зоряна Кіндратишин