Партнерська зустріч щодо співпраці в галузі освіти, культури та туризму

17  березня 2021 року в приміщенні Культурно-Просвітницького Центру ім. К. Макушинського відбулась партнерська зустріч щодо співпраці в галузі освіти. культури та туризму начальника відділу освіти, молоді, спорту та охорони здоров’я Стрийської РДА, Олена Урдей, т.в.о. завідувача сектору культури Стрийської РДА Ольги Боднар, директора Туристичного Інформаційного Центру Стрия Олександра Сікора, керівника ГО «Центр Просвітництва Ініціативи Підприємництва ім.Миколая Рея польської громади Львівщини», Tatiana Bojko директора Культурно-просвітницький центр ім. Корнелія Макушинського польської громади м.Стрия, Julia Bojko.

Кожен з присутніх розповідав про практичну роботу, ділився досвідом та обговорювались пропозиції, щодо спільних планів на 2021 р., а також було узгоджено, що Стрийщина включається до Всеукраїнської акції #Поля_Надії_України, що проходить у 34 країнах світу. За кілька тижнів до Квітної Неділі по установах культури і освіти будуть відбуватися практичні заняття з виготовлення нарцисів – символів життя та надії, які в Квітну Неділю прикрасять пальми жертводавців. Нарциси зроблені власноруч будуть символом акції, і водночас єдиними в своєму роді “цеглинами”, що будуть збиратися як поміч на ведення опіки над онкохворими людьми.

Акція бере початок з Англії, де в 1957 році її започаткував Фонд Marie Curie Cancer Care (Фонд Марії Склодовської-Кюрі допомоги онкохворим людям). Марія Склодовська-Кюрі є єдиною жінкою, котра двічі отримала Нобелівську премію, а також єдиним науковцем в історії, відзначеним цією нагородою у двох різних галузях природничих наук. У 2009 журнал «New Scientist» визнав Марію Склодовську-Кюрі найвидатнішою жінкою-науковцем всіх часів.

Метою Фонду є допомога та підтримка помираючим на онкологічні захворювання людям. Кожний небайдужий в замін за відкрите серце та свою пожертву отримує квітку жовтого нарциса. Міжнародним символом надії є нарциси, як нагадують нам про хворих людей, тих, які очікують на нашу допомогу та опіку у важких хвилинах свого життя.
Мали можливість частково ознайомитись з особливим національним колоритом, культурою, традиціями польського народу та мали за честь запросити на спільні екскурсії до краєзнавчих музеїв Стрийщини.
Отримали від директора центру п.Юлії, подарунок – книгу та аудіо диски, майстра дитячої казки «Пригоди Цапка Матолка” – Корнелія Макушинського, що родом зі Стрия.

Зустріч виявилася вкрай необхідною і корисною, адже важливим пріоритетом на сьогодні залишається поглиблення партнерських відносин державних структур та громадських організацій на території новоутвореного Стрийського району.

Всі фото

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.