Перша дитяча проща до найстарішої архітектурної пам’ятки – церкви святого Миколая.

19 грудня 2017 на парохіі с.Стрілків з нагоди свята Миколая пройшла перша дитяча проща до найстарішоі архітектурноі пам”ятки – церкви святого Миколая.

На прощу прибули діти з м.Стрия та с.Воля- Задеревацька за сприяння О.Ф.Бондар (гол.спеціаліст відділу культури РДА) та директора Народного Дому О.Заяць.)

Після Святоі Літургіі о.Зеновій провів молебень біля купелі Йоана Хрестителя. Учасники художньоі самодіяльності Народного Дому вітали теплими словами й побажаннями гостей.

Вчитель М.Б.Черевата зачитала авторський вірш” Купель Йоана Хрестителя”. На дійство завітав й сам Миколай, який привітав усіх зі святом та пригощав солодощами.

Директор Народного Дому М.М.Нич побажала усім , щоб Святий Миколай приніс миру в Украіні, єдності, порозуміння, щоб наші захисники повернулися живими додому. Діти- прочани написали листи для воінів АТО. З історією церкви, якій уже 367 років, прочан познайомив голова Сільськоі Ради Столярський П.М. Розповідь почерпнув з власного життя та розповідей односельчан. Голова усім дітям вручив Пам”ятки першоі дитячоі прощі до церкви Святого Миколая. Прочани також висловили своі побажання для парафіян села.

В цей святковий день нехай усі молитви, прохання, побажання збудуться. Нехай Миколай принесе у кожну родину здоров”я, щастя, добробут. І дорослим і малятам хай веселі будуть свят

Джерело

 

2 Comments

 1. Діти-Стрілківчани Ви справжні Господарі свого села. Вмієте зустріти гостей та славити своє село.Думаю що до нас будуть їхати з відусіль. Дякую відділу культури РДА за підтримку та в організації.
  Директору НД Мар’яні Нич- справжній фахівць. Дякую всім.
  От Зеновій, з Вашого Благословіння так все вийшло чудово.

 2. А я, дякую ВАМ: за теплий прийом, не дивлячись на мороз, за “повний колодязь Любові, Добра і Світла- це дуже показово, оскільки до порожнього колодязя ніхто не піде, за древню церквицю Святого Миколая, бо цей Святий незважаючи на час, що розділяє нас,як і раніше, для всіх живий. В особі святителя Миколая ми маємо заступника перед престолом Божим, помічника, лікаря, визволителя й розрадника. Він чує всі прохання людські й даною йому від Бога благодаттю не лише виконує їх, але й випереджає. Ми сьогодні вшановували Святого і прийшли до нього з молитвою, бо Святитель Миколай завжди був з нашим народом, він постійно присутній серед нас і допомагає нам у справі спасіння, він завжди поспішає на допомогу до тих, хто його кличе. Він молить Бога про всіх людей, щоб Господь освятив нас істиною Своєю.
  Сьогодні започаткована велика справа – справа єднання народу, від малого до поважного, справа відродження духовності, а з тим і відродження держави. Ми прийшли до Святого, що мав чисте серце, наповнене любов’ю до людей, і смиренний дух – а нам цього бракує.
  Святитель Миколай був ревним воїном, а ми сьогодні теж воїни – захисники. Але особлива місія святителя Миколая — соціальна опіка над людиною, конкретні справи допомоги та підтримки, Святий Миколай жив не для себе, але для людей – це перший і найбільший вселенський волонтер. Він завжди був із хворими і знедоленими, з тими, хто плакав і побивався, а ми сьогодні теж повинні жити один для одного.
  Святитель Миколай, не читав мораль, не наставляв в «істині», не встановлював обмежень, не вигукував про «духовність», від якої іноді відвертає людину, тому що вона відчуває фальш, лицемірство та бачить подвійні стандарти життя.
  Святий угодник Божий виявив жертовну любов, відповідальність, справжню турботу, занурився у проблеми та скрутний стан іншої людини. Нам є з кого брати приклад і від кого вчитись.

Comments are closed.