Пошуки монастиря в с. Йосиповичі-розробка маршруту

В рамках розвитку проекту «Стрийщина туристична»  провели вивчення туристичних об’єктів  с. Йосиповичі.

В селі знаходиться старовинна дерев’яна Церква Воздвиження Чесного Хреста 1932р.

Вона дуже красива, але як по всьому стрийському району турист не зможе ніде прочитати, як називається ця церква. Ніякої інформації. Ми вже не раз звертали увагу посадовців на цю проблему. Для туриста необхідно дати мінімальну інформацію. А краще – ще вказати номер телефону відповідальної особи, яка прийде і відкриє церкву, розкаже її історію. А турист за це обов’язково зробить благодійну пожертву.

В цій місцевості знаходиться місце, де колись був монастир, а зараз встановлена капличка. Ніяких вказівників, ніякої інформації. Дуже довго шукав в лісі це місце.

Історію села пов’язують з іменами видатних людей. Одне з них – гетьман Виговський. Є припущеня істориків, що І.Виговський міг бути захороненим на території цього монастиря.

Повертаючись з лісу випадково потрапив до джерела, де місцеві мешканці зробили також купель. Я не міг не освіжитися в льодяній джерельній воді.

В Народному домі я зустрів директора п. Оксану. Вона показала і розказала про свою роботу. Там діє багато гуртків, багато уваги приділяється спорту.

До Народного дому почали підходити люди. Як виявилося був схід села. Люди обурені тим, що їх ліса вирубаються і ніхто це не може зупинити. Про це мені розказували мешканці, яких я зустрів в лісі. Іде постійне знищення лісу. Вони ловили злодіїв, перекривали дороги. А злодії по ночам продовжують вивозити ліс. Навіть поліція не допомогла в цьому.

Для організації безпечних походів ми стараємося дізнатися де знаходиться фельдшерський акушерський пункт (ФАП).  Велосипедисти, туристи можуть травмуватися і їм може знадобиться допомога. Ледь знайшли. Ніякої інформації як зв’язатися з фельдшером. Про це ми теж розмовляли з посадовими особами. Чому не можна зробити список, куди і до кого можна звернутися у разі необхідності (фельдшер, дільничний, черговий, голова сільради) і розмістити його під склом в сільській раді, магазинах, народному домі, школі, дитсадках.

На нашу думку ця місцевість буде цікава для туристів. Будемо розробляти окремий маршрут «Пошуки монастиря в с. Йосиповичі»

Всі цікаві міста нанесені на нашу карту

По організації екскурсій звертайтеся до нас.