ПРЕЗЕНТАЦІЯ КАРТИ-ПУТІВНИКА «СТРИЙ ТУРИСТИЧНИЙ»

У вівторок, 22 березня, у приміщенні кафе «Амелі» відбулася презентація карти-путівника історичного центру «Стрий туристичний». Ця карта розроблялася громадськими організаціями «Відлуння», «Еко-Турист» та «Стрийська старовина». Також до роботи долучилися історики, робітники музеїв, небайдужі громадяни та підприємці нашого славного міста Стрия.

На презентацію авторський колектив запросив науковців, музейників, істориків, дослідників, педагогів, журналістів, учнів та пересічних стриян. Хотів би зазначити, що редактором та автором проекту є громадський діяч та банкір Євген Тиченко. Консультантами карти-путівника «Стрий туристичний» виступили дослідники: Микола Закусов, Олександр Сікора за участі Таїсії Гайдукевич.

Доброї оцінки заслуговує комп’ютерна верстка та дизайн, які належать Андрію Шевчуку. Видрукована карта-путівник у сучасній друкарні європейського рівня Видавничому Домі «УКРПОЛ». На одному боці карти – пам’ятки архітектури місцевого значення з фотографіями та коротким описом, а з іншого боку – мапа з вулицями Стрия.

Це видання має дивовижну гаму кольорів та відповідає усім вимогам світових стандартів. Ведучим дійства був Євген Тиченко, який розповів про ідею створення карти-путівника та про роботу над проектом. Своїми спогадами та пошуковими дослідженнями поділилися науковий працівник Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Романа Савчин, дослідники Микола Закусов та Іван Левицький. Учасниця конкурсу писемної творчості «Словосвіт-3» Христина Лобойко зачитала свою роботу «Найдивовижніше місто».

Про те, як іде проектна робота з реконструкції Майдану Ринок у Стрию розповів депутат міської ради Андрій Стасів. Усі присутні мали змогу переглянути слайди старовинних фотографій нашого міста та послухати цікаві розповіді про історію нашого міста.  Учасники вікторини отримали за правильну відповідь сувенірну продукцію з символікою Стрия, яку люб’язно надали рекламно-інформаційна газета «ФОРТУНА», туристично-інформаційний центр Стрийщини та ГО «Відлуння».

Наразі увесь творчий колектив карти-путівника «Стрий туристичний» виношує ідею встановлення банера на місці, де колись був Стрийський Замок. У майбутньому інтерактивну карту-путівник хочуть поширити в інтернеті, а також розробити QR-коди для смартфонів, з допомогою яких всі охочі зможуть зчитувати цікаву історичну інформацію про ту чи іншу пам’ятку архітектури нашого славного міста Стрия. Придбати карту-путівник «Стрий туристичний» можна у книгарнях та книжкових магазинах міста Стрия.

Я переконаний, що треба робити за життя якомога більше важливих справ, які несли б повсюдно енергетику любові та гармонії.

Михайло ОЛІЙНИК.
Фото автора

1 Trackback / Pingback

  1. “Велика Гаївка” м. Дрогобич | ТІЦ Стрий

Comments are closed.