Презентація книги: “100 видатних людей Стрийщини”

Сьогодні, 11 листопада 2018 року, в культурному-просвітному, історичному житті Стрия та Стрийського району відбулась важлива подія. В Народному домі, пані Ольга Боднар презентувала свою першу книгу: “100 видатних людей Стрийщини” в рамках історико-краєзнавчого проекту” Хранителі віри,надії і держави”

В малому залі НД зібралися небайдужі, зібралися ті, кому болить за наше коріння, нашу історію і за наше майбутнє! Людей було так багато, що не усі змогли сісти, довелося стояти в коридорі!

Це був дебют пані Ольги в якості автора книги. Але, насправді до цього вона йшла усе своє свідоме життя- і тоді, коли навчалася діток у школі, а згодом, яко працівниця районного відділу культури. Іі душа і серце болить за тими, хто своє життя присв’ятили Стрию та Стрийщині, були виходцями, чи, можливо, працювали в цьому районі. Пані Ольга Боднар вважає, що ми в першу чергу повинні знати цих людей! Вони ходили нашими селами, вони жили і навчались у Стрию. Вони були ось тут, зовсім поруч. Ставали відомими у всьому світі, прославляючи Україну та свою малу батьківщину.

Кілька слів про художнє оформлення книги – вишивана стрічка, у формі ДНК на фоні українця, що на крилах підноситься в небо. Зрозуміло, що ці люди вже не з нами, але, їх генетичний код – вишивка – вніс свій вагомий внесок в історію розвитку Стрия і району, України і світу.

В книзі лаконічно викладено, а часто і відновлено історичні дати та факти, зібраний неоціненний матеріал, фотографії . Історія нашого рідного краю.

Систематизований виклад зібраного матеріалу, допомагає якнайкраще ознайомитися, а також швидко віднайти необхідну інформацію.

Редактором книги є літературо – і мовознавець пані Таїсія Гайдукевич. Вона також долучилася до видання, ділячись своїм досвідом , не лише в редагуванні тексту.

Дуже гарно прибрана зала, квіти, усміхнені і водночас схвильовані учасники презентації…
І, звичайно, емоційне, щире звернення пані Ольги Боднар, не залишили байдужих! Ця атмосфера, її не можливо передати жодним словом! Це треба було відчути! Літературно-музична композиція за участі подружжя Туркаників, авторський вірш, музика стриянина Веселовського, а також виступ слухачки УТ В Стрий пані Володимири Ліійри (їй підспівував зал)!

Виступив керівник Народного дому пан Олександр Ілечко привітавши пані Ольгу із починанням, по – господарськи, прагне, щоб зробити все, щоб такі зустрічі проходили на найвищому рівні.

Всі виступаючи дякували за важливу пророблену роботу. Планів у авторки багато! Тож, побажаємо їй сил і терпіння, адже такі книжки в першу чергу потрібні нашій молоді, бо їм будувати наше майбутнє на своїй землі!

Джерело