«Привітання життя» Мирона Нестерчука

22 серпня 2017 року у приміщенні виставкового залу музею «Верховина» (вул. Шевченка, 107) відбулося відкриття ретроспективної виставки малярства і графіки «Привітання життя» Мирона Нестерчука з нагоди його 75-річчя. На ній представлено 88 робіт виконаних олією, пастеллю, графічні та акварельні роботи, а також гравюри та комп’ютерна графіка.

Виставка презентує творчість художника упродовж 50-річного шляху. Народився він на Волині. З 1971 року його життя пов’язане зі Стриєм. Основи мистецької грамоти освоював у студіях образотворчого мистецтва. Член мистецького об’єднання «Стрий –КО» та літературно-мистецького об’єднання «Хвилі Стрия». Учасник багатьох виставок в Україні та за кордоном. В доробку художника понад 700 малярських робіт і гравюр та кілька сотень рисунків та акварелей. Працює художником-оформлювачем Стрийського краєзнавчого музею «Верховина». Він також знаний як письменник, пише вірші та прозу, перекладає з вірменської.

На відкритті виставки виступили директор музею Галина Верес, заступник міського голови Роман Волинець, який вручив Почесну грамоту міського голови, письменник, публіцист голова літературно-мистецького об’єднання «Хвилі Стрия» Віктор Романюк, голова мистецького об’єднання «Стрий-КО» Дарія Михаць, стрийські художники Юрій Бандера, Мирон Довганич, Ігор Мельник, стрийська поетеса Теодора Савчинська-Латик, донька Тамара та внук Максим, начальник відділу культури Богдан Бойко вручив пам’ятну Грамоту відділу культури. Мирон Нестерчук щиро подякував за слова та оцінку його творчості. Гарним доповненням було виконання пісень співаком та композитором Михайлом Золотухою у мультимедійному виконанні, зокрема прозвучала пісня на слова Мирона Нестерчука «Стрийський дощ».

Джерело (всі фото)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.