

спільно з Стрийська організація Генерація успішної дії, керівник Едуард Полищук презентували соціальний проект #Книжковий_Всесвіт_для_незрячих.



Голова адміністрації Богдан Ярославович презентував соціальний проект #Книжковий_Всесвіт_для_незрячих та наголосив, що наш проект імплементує державну політику із створення безбар’єрного простору в практичне життя. Адже,14 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору, яка була розроблена за ініціативи Першої леді Олени Зеленської та відповідно до Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».
Стратегія зі створення безбар’єрного простору розрахована на найближчі 10 років і покликана акумулювати ресурси у визначених в ній напрямах. В Україні вже впроваджуються принципи безбар’єрності, Стратегія, в свою чергу, покликана систематизувати цей процес та інтегрувати його у всі сфери життя.
Передбачається 6 основних напрямків формування безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, освітня та економічна.
Сьогодні відбулась промо – акція книги «Євген Коновалець. Той, хто довів, що ми творці історії, а не жертви.», що видана з нагоди відзначення 130-річчя від дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів. Окрім цього, 2021 рік Стрийською районною радою проголошено Роком Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця.Книга про Євгена Коновальця автором, якої є Іван Хома кандидат історичних наук, Національного університету «Львівська політехніка» видана Шрифтом Брайля та збільшеним шрифтом для людей з вадами зору.
Книги отримали своїх адресатів – це і #бібліотеки_Стрийської_ТГ, в особі Галина Цуцуп , і громадські організації, котрі дотичні до соціальної роботи.

– про «батька польської літератури» Миколая Рея уродженця Журавно.
Метою проекту є надання особам з порушеннями зору доступу до інформації в різних форматах та з використанням різних технологій, зокрема шрифтом Брайля, великошрифтовим друком, аудіодискрипцією (тифлокоментування), субтитрування.
Оскільки, відповідно до Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Разом з тим перед багатьма громадянами України стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг та повноцінної участі у культурному, політичному та суспільному житті. Ці бар’єри наявні у різних сферах – від доступності до громадських та житлових будівель до працевлаштування чи культурного життя.
Окремі слова вдячності Алінці Петрович, учасниці студії дитячої творчості та дозвілля #Гумель_Kids, керівник Ірина Кецик за пісенну подяку Богові.
Проект «Книжковий Всесвіт для незрячих» – це перший крок для усунення цих бар’єрів та створення безбар’єрного простору.







Leave a Reply