
Журавно: тихе містечко, де писалася історія Європи
Головною функцією євроінтеграції – консолідація українського суспільства і сьогоднішній наш проект «Журавно – місто історичної культурної спадщини двох народів : польського та українського» організований на Жидачівщині Центром просвітництва, ініціатив, підприємництва ім..Миколая Рея, керівник Тетяна Бойко стане прикладом СПІЛЬНОЇ ПРАЦІ в ім’я ПРОМОЦІЇ КРАЮ та в ім’я наближення євроінтеграції.
За традицією двох народів почали із молитви костелі Успіння Пресвятої Діви Марії 1577 року побудови. Храм дійсно є цікавим, а його не надто спотворений часом і людьми зовнішній вигляд чітко показує його поважний вік.
Спільну молитву творили за захисників країни з:











У світі доволі популярними є мандрівки місцями історичних боїв.
У нас, як не прикро, героїчно-військовий туризм розвинутий мало. Не те щоб людям не було цікаво, просто в більшості випадків – це НЕЗНАНІ, або не до кінця вивчені сторінки історії.
Своїм проектом ми творили промоцію Миколі Рей – поету, драматургу, перекладачу, який вважається батьком польської літератури, але уродженець Журавно та згадували і вшановували про місця найбільшої баталії, яка відбувалася на Львівщині, а саме : ЖИДАЧІВШИНІ, і яка мала вирішальне значення для розвитку Європи., під назвою –« Битва під Журавно»1676 р.


Отже,Журавно – це територія точилися запеклі й жорстокі бої, вирішувалася доля правобережної України і де писалася історія Європи.

При відзначенні 300-ліття Віденської битви (1983 рік) президент Австрії Р. Кірхшлегер заявив, що у коронному війську Речі Посполитої під проводом короля Речі Посполитої воювали численні козаки з України. Таке є визнання історичних заслуг козацтва перед Австро-Угорщиною.
Цікаво знати, а хто такий король Речі Посполитої Ян ІІІ Собеський? Він походив з старовинного українського шляхетського роду України-Русі. Його батько – знаний державний та військовий діяч, учасник походу на московське царство в 1617-1618 роках. Неодноразово зустрічався з гетьманом Війська Запорозького Петром Конашевичем-Сагайдачним, залишив про нього цінні відомості. До речі, славний гетьман Петро Сагайдачний, оспіваний у піснях, наш земляк, родом з Самбірщини.
Майбутній король народився в Олеському замку, в місті Жовква пройшло його дитинство, добре знав не тільки українську мову, але й звичаї та традиції українців. «Задля тимчасової честі і мирської слави відкинув благочестя із Івана Собка, став ляхом Яном Собеським». Чи не про найвидатнішого короля Речі Посполитої так пише літописець Самійло Величко?
А тепер повернусь знову до історичних фактів про Журавнівську битву і про Журавнівське перемир’я – це події зупинили турецьку експансію і врятували християнську Європу .

Leave a Reply