Просвітницька – фінансова конференція

За ініціативою відділу освіти, охорони здоров’я та спорту Стрийській РДА та сектору культури Стрийській РДА в рамках успішної європейської традиції – проведення державними установами, навчальними закладами та громадськими організаціями Всесвітнього тижня грошей Global Money Week відбулась просвітницька – фінансова конференція для освітян та громадськості задля підвищення фінансової обізнаності молодого покоління.

Гаслом Global Money Week є “Навчайся! Накопичуй! Заробляй!”, а офіційною темою цьогорічної міжнародної інформаційної кампанії Global Money Week у 2021 році стало “Бережіть себе, бережіть свої гроші!”

Глобальна фінансова криза, що розпочалася в 2007 році, підкреслила важливість фінансової грамотності та засвідчила недостатній її рівень навіть у розвинутих країнах, де цим питанням опікуються досить давно. За останні роки, в Україні, в тому числі і завдяки активній позиції ряду державних інституцій, в першу чергу Національного Банку та Міністерства освіти і науки, Університету Банківської Справи, при активній підтримці Світового Банку та низки проектів технічної допомоги зроблені вагомі кроки по підвищенню фінансової грамотності, в першу чергу, учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Одночасно, законодавчо невизначена головна координуюча державна інституція, як і не визначений мандат інших державних інституцій, що відповідають за фінансову грамотність населення.

З метою перспективи виправлення ситуації з фінансовою грамотністю на території новоутвореного Стрийського району і вироблення максимально можливої спільної позиції та у рамках просвітницько – фінансової конференції, на чолі з керівником апарату Стрийської РДА Юрієм Вільшинським проведено тренінг на тему: «Біблія, підприємництво та фінансова грамотність». Спікером даного тренінгу, за рекомендацією ректорату Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, виступив тренер з фінансової грамотності о. Михайло Коцуровський, викладач НВК “Лисовицька СЗОШ-ліцей”.

Під час конференції, зокрема, обговорювалося питання, пов’язане з перспективою введення фінансової грамотності як обов’язкової дисципліни в навчальних закладах України.

За результатами обговорення винесено резолюцію:
1. Продовжити роботу конференції в онлайн для ширшого обговорення тем
2. Створити робочу групу з числа зацікавлених осіб для написання Комплексної програми «Підприємництво та фінансова грамотність на території новоутвореного Стрийського району»
3. Звернутись з проханням до департаменту освіти Львівської ОДА підтримати пропозицію запровадити в загальноосвітніх навчальних закладах обов’язковий предмет «Підприємництво та фінансова грамотність»
4. Звернутись з проханням до традиційних християнських церков про залучення їх до вивчення курсу економічних дисциплін і достосування біблійних текстів до розкриття економічних тем з метою формування підприємливості на засадах християнської моралі.
5. Створити інформаційну платформу для інформування та методичного супроводу щодо фінансів з метою розбудови впевненого фінансового майбутнього.

Всім учасникам тренінгу в рамках просвітницько – фінансової конференції буде видано сертифікати про проходження тренінгу від Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

1 Comment

  1. Це маячня, яку не здатен сприймати здоровий глузд. До чого тут християнство? А якщо учень не хрещений, то не навчатимете фінансовій грамотності?

Leave a Reply

Your email address will not be published.