Стрийський районний гуманітарний штаб “Клаптик Надії”

22 березня 2020 року, за ініціативою ГО «Рада-Реформ» (Ольга Боднар) та Туристичного інформаційного центру Стрия (Олександр Сікора) була створена Координаційна група «Допомога Стрий та Стрийського району та інших районів Львівщини».  Мета координації – запобігання поширенню на території України COVID-19. Акцію було вирішено назвати «КЛАПТИК НАДІЇ».

Меморандум підписали громадські організації:

  • – ГО «Рада-Реформ» (Ольга Боднар)
  • – ГО «Туристичний інформаційний центр Стрия» (Олександр Сікора)
  • – ГО «Молодь Стрийщини» (Михайло Шмигельський)
  • – ГО «Фундація розвитку Брама Карпат» (Роман Журавський)
  • – ГО «Відлуння» (Євген Тиченко)
  • – ГО «Екологічно-туристичний просвітницький центр Здоров’я» (Ірина Сікора).

С часом почали долучатися і інші громадські організації. Була зроблена дуже велика робота. Всі звіти публікувалися в інтернеті.

Було запроваджено багато інших проєктів – культурних, екологічних, туристичних, просвітницьких.  Їх неможливо всі перелічити. Подивитися можна в офіційних звітах.

З початком війни (24.02.2022 р.), нападу росії на Україну, було створено Стрийський районний гуманітарний штаб “Клаптик Надії”.  Керівництво штабом на себе взяли Ольга Федорівна Боднар та Марія Михайлівна Гучко.

ОСНОВНІ ЗАДАЧІ:

— допомога ЗСУ, добровольчим батальйонам у складі територіальної оборони Києва; батальйону ТрО Стрийського району: військова амуніція, спорядження, медикаменти, продуктові і промислові товари;

— збираємо та відправляємо гуманітарну допомогу цивільним людям, які перебувають в інших областях, де є потреба, де зараз відбуваються військові дії;

– допомагаємо людям, які переїхали з інших місць, в домівки яких прийшла війна: поселення, їжа, медикаменти, засоби гігієни та інше.

Вся інформація висвітлюється на сайті https://klaptyknadii.stryi.org/kontaktu/


Майстрині “Стрийського Вернісажу” беруть активну участь у роботі штабу: розвантажують гуманітарку, сортують продукти, плетуть сітки, шиють балаклави.

Туристичний центр розробляє патріотичну продукцію: прапорці, горнятка, магніти, наліпки, створив сайт та підтримує його, веде агітаційну роботу  та багато іншого.

В нашому місті багато людей, які вимушено покинули свої домівки і зараз найшли прихисток у нас.  Є гарна можливість познайомити їх з нашим чудовим містом. За справу взявся Євген Тиченко, засновник суспільно-аналітичного проєкту “ДієСлово”