Захист довкілля

Туристичний інформаційний центр Стрия, діючи в рамках виконання статутних зобов’язань по захисту довкілля, в рамках вже наявного проєкту «Клаптик Надії» буде займатися волонтерською діяльністю по захисту тварин, які повірили нам і чекають нашої допомоги. Ці пухнасті грудочки  щастя зігрівають нас зимою, муркотять на вушко, коли їм дуже гарно, бувають настирливими зранку, коли ми не хочемо прокидатися разом з ними.

Останнім часом ми спостерігаємо, що з’явилася велика кількість бездомних котів, яких викидають на вулицю, які самі по собі живуть в наших підвалах, сараях.

Вже є багато волонтерів, які допомагають їм виживати: підгодовують, відловлюють і лікують, стерилізують, займаються перетримкою і шукають для них нових господарів. Знаємо ветеринарів, які безплатно лікують і оперують бездомних тварин.

Коти – це частина нашої екосистеми, і якщо взяти їх під контроль – це дасть можливість зменшити розповсюдження різних захворювань, жорстокого поводження з тваринами. Там де є коти – там нема гризунів – це вже перевірено нами.

Долучення молоді дозволить покращити виховання в дитині відповідальність до тих, хто нам довіряє.

В нашому місті ще є багато випадків, коли від людей страждають ці пухнастики. Ми неодноразово витягали з них кулі, зашивали, накладали гіпсові пов’язки.

Наша організація відкриває окремий рахунок UA913052990000026005041012130 для цього проєкту. Кожний може зробити благодійний внесок для допомоги тваринам. Рахунок буде відкритий для перегляду. Завжди можна буде побачити рух коштів по посиланню. (всі розрахунки тільки в безготівковій формі).


Кодекс України про адміністративні порушення.
 Стаття 89. Жорстоке поводження з тваринами

Жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, але не спричинило тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин, передбачені законодавством, крім передбачених статтями 85, 87-882, 154 цього Кодексу, –

тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо двох і більше тварин або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, –

тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Кримінальний Кодекс України.
Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами

Жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, у тому числі з безпритульними тваринами, порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій –

караються обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини.

  1. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією тварини.

  1. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, або насильницькі дії щодо тварини, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

  1. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені з метою створення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, або збут чи поширення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

Виставка котів в Стрию в 2018 р.