Районне свято з нагоди Всесвітнього Дня туризму «Туристичні забави 2018»(звіт)

28 вересня 2018 р. в с. Розгірче відбудуться «Туристичні забави» з нагоди святкування всесвітнього Дня туризму. Запрошуємо всіх любителів активного відпочинку цікаво і змістовно відпочити та відзначити цей день.

Розочнеться захід о 9.30 год. виїздом велотуристів, учасників та гостей по маршруту Стрий-Розгірче з території Стрийського коледжу Львівського НАУ (вул. Львівська, 169)

11. 30 год. – Урочисте відкриття свята біля підніжжя печерного монастиря (с. Розгірче).
– Презентація туристичного буклету «Печерний монастир 13-15 ст. та сакральні пам’ятки с. Розгірче». Експозиція та фотовиставка про Розгірче. Презентація від учасників проекту «ПрофіКемп», музейників і краєзнавців.
– Спортивно-туристичні змагання за участю студентів Стрийського коледжу Львівського НАУ та Болехівського Прикарпатського лісогоподарського коледжу. Веломандрівки околицями.
– Концертна програма: Народні музики. Співочий флеш-моб. Еко-вистава: «Ні сміттю-бережіть довкілля»
Туристина лоторея. Для всіх учасників безкоштовна фотосесія.

Організатор: Стрийська районна рада, Стрийська РДА, сільська рада с. Розгірче, Стрийський Аграрний коледж Львіського НАУ, Болехівський Прикарпатський лісогоподарський коледж, АРР «Перпектива Стрийщини», ТІЦ «Стрий», Стрийський міськрайонний нентр зайнятості-проект «ПрофіКемп», ГО «Пласт», ГО «Мандрівник Прикарпаття», Осередок ветеранів спорту Стрийщини, ГО «ВелоСтрийки», ФОК «Плай» (м. Моршин). Театр-студія «Подих Мельпомени» Стрийської хорової школи «Щедрик».

Інформаційні партнери: ТРК «Лан», газети « Фортуна», «Рідне поле», Радіо «Стрий ФМ», «Фреш», «Гуру»

Захід реалізовується в рамках виконання програми розвитку «Туризму на Стрийщині»


ГО Туристичний Інформаційний Центр Стрия (ТІЦ Стрий) був одним з організаторів свята. Був організований велопробіг Стрий – Розгірче. Клуб надав подарунки для учасників – сувенірну продукцію (прапорці села Розгірче і району, горнятка Розгірче, магніти). Розроблено маршрут і нанесений на карту.

Директор ТІЦ Стрий Олександр Сікора


День туризму

Останні дні вересня порадували нас сонячною погодою, особливо тих, хто любить подорожувати, проводити відпочинок, любуючись осінніми барвами природи. Саме на золоту осінь припадає одне з найпривабливіших свят – День туризму. В цьому році День туризму проведено в передгір’ї Карпат – в мальовничому селі Розгірчому, що купається в зеленому морі сонячних дібров, похмурих, величних смерекових, букових, дубових, кленових … дерев. Внизу ваблять зір ізумрудні поляни… . Чарівна краса!

Серед цього зеленого царства розкинулись туристські намети, а поруч уже розпалюють ватру, пориви вітру весело перегукуються з ніжними акордами української музики. Цю картину доповнюють велосипедисти, які подолали маршрут Стрий–Розгірче.

Позивні акорди запросили всіх до відкриття урочистостей. Туристичні групи із Стрийського і Болехівського коледжів, учасники проекту «ПроФіКемп» – Семегинівської ЗОШ 1-3ст., юні артисти Хорової школи м. Стрия, група спеціалістів з Центру зайнятості, творчий колектив Лисятицької школи мистецтв, спеціалісти відділу культури, Стрийської РЦБС, бібліотекарі, директори, художні керівники Народних домів і всі мешканці села Розгірчого, хто любить мандрувати, вивчати рідний край – вишикувались. Всі готові до відкриття Дня туризму.

Особливий трем викликало підняття Українського прапора серед цієї первозданної природи, вітер ніжно тріпоче полотнище прапора, а слова Державного Гімну підсилюють урочистості і надають їм особливої значимості.

Із вітальними словами звернулись заступники голів: від Районної адміністрації – Оксана Мелень, від Районної Ради – Василь Зубрицький. Сільський голова Микола Маланій по-батьківськи привітав всіх присутніх і висловив сподівання, що з кожним роком його рідне село буде все більше приваблювати туристів, а неподалік буде створено цілий туристичний комплекс. Він також наголосив, що успіхів ми досягнемо тільки у спільній праці, у відповідальності кожного за доручену справу. Ця наша чудова місцина з її археологічними, духовними, архітектурними принадами буде своєрідною «Мекою» на Стрийщині.

В другій частині – розпочались туристські змагання, екскурсії до монастирсько-церковного ансамблю у камені Скельного Монастиря, до «Скал Довбуша» на північно-східній околиці села.

З нагоди такого свята, для більшого ознайомлення з пам’ятками села, з овіяними сивими легендами сакральними місцями, з чоловічим монастирем отців Василіян, жіночим монастирем Святого Онуфрія, із святинею-іконою Святого Онуфрія, а ще із історією місцевого храму – кам’яною церквою Святого Миколая, а через неї – знайомство з одним із церковних проектів архітектора нашого краю – гірнянина – Василя Нагірного, підготовлено і презентовано буклет «Печерний монастир (XII – XVI ст.) та туристичні об’єкти села Розгірче Стрийського району». Всі учасники отримали буклет про цю чудову Розгірченську місцину, де можна оздоровитись мінеральною водою, запашними травами і вдоволь намилуватись мальовничим краєвидом, надихатись чистим повітрям, наслухатись пташиного співу.

В третій частині свята безперервно лунала українська пісня, яка переливалась музикою, шелестом листя і трав і, звичайно, туристськими запашними смачними стравами.

Свято наближалось до кінця, але ще довго було чути відгомін українських мелодій не тільки з передгір’я, але й самому селі.

Джерело


Сьогодні, 28 вересня 2018 року, в с.Розгірче відбулося районне свято з нагоди Всесвітнього Дня туризму «Туристичні забави 2018» і презентація буклету “Печерний монастир (ХІІ-ХVІ ст.) та туристичні об’єкти села Розгірче Стрийського району”.

Фото, джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.