«Роби те, до чого народжений, будь справедливий і миролюбний громадянин, і досить з тебе»

Як казав великий український філософ Григорія Сковороди: «Роби те, до чого народжений, будь справедливий і миролюбний громадянин, і досить з тебе».

І в цих словах заключено глибинну істину людського буття – це можливість робити загальне діло, поєднавши серця і свободи різних людей у справі відбудови і розвитку країни, а по великому рахунку – це велика толока на рівні країни.

Думаю, що в нас сьогодні і вийшла велика толока на рівні країни. Сьогодні ми зуміли об’єднати воєдино і Програму Президента України «Зелена країна» і громадську акцію «Створюємо ліси разом» і одночасно запустити спільний великий проєкт «Врятуй Карпати».

Сьогодні, 2 жовтня 2021 р у підніжжі поховального пам’ятного знаку на могилі князя Святослава, сина Володимира Великого в урочищі «Святослав» біля міста Сколе на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» ми висаджували саджанці майбутніх українських лісів.

І хочу вам сказати, що за коротким словом «ми» стоїть словосполучення «українська родина», а це від Києва, аж до карпатської землі. Адже наш проєкт об’єднав:

  • Міжнародний жіночий рух «За сімейні цінності», голова правління Наиталия Садурская
  • Стрийська районна державна адміністрація , голова Богдан Янко
  • ГО «Платформа громадянських ініціатив», голова Наталія ФЕДОРЧУК
  • Національний природний парк “Сколівські Бескиди”, директор Василь Приндак
  • Консультативно-дорадча Рада-реформ, голова #Ольга_Боднар
  • Туристичний інформаційний “Центр Стрия”, директор Олександр Сікора
  • Молодіжна рада Стрийщини
  • ГО “Центр Просвітництва. Ініціатив. Підприємництва ім.Миколая Рея польської громади Львівщини, директор Тетяна Бойко
  • І куратор проекту «Врятуй Карпати» Katerina Nesterenko
Наша спільна праця – це інвестиція в майбутнє України і майбутнє планети.

А наші висаджені насадження – це особистий приклад і заклик до дії, до єдності, до відновлення еко-системи, до промоції історичних територій, до популяризації сімейних цінностей, до облаштування туристичних локацій.

Мабуть, вже настав час виявляти точки, що єднають країну і без критиканства ставати до спільної праці. Знаходити той КЛАПТИК УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ, який потребує облагородження і розвитку, відшукувати ті історичні об’єкти культурної спадщини, які цікаві і країні і світові.

І НАЙГОЛОВНІШЕ – «роби те, до чого народжений» – це твори і розвивай край, країну, державу для маленьких українців і тоді ти «справедливий і миролюбний громадянин».

Пам’ятайте пророчі слова Чорновола: «Україна починається з тебе».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.