
Як казав великий український філософ Григорія Сковороди: «Роби те, до чого народжений, будь справедливий і миролюбний громадянин, і досить з тебе».
І в цих словах заключено глибинну істину людського буття – це можливість робити загальне діло, поєднавши серця і свободи різних людей у справі відбудови і розвитку країни, а по великому рахунку – це велика толока на рівні країни.
Думаю, що в нас сьогодні і вийшла велика толока на рівні країни. Сьогодні ми зуміли об’єднати воєдино і Програму Президента України «Зелена країна» і громадську акцію «Створюємо ліси разом» і одночасно запустити спільний великий проєкт «Врятуй Карпати».
Сьогодні, 2 жовтня 2021 р у підніжжі поховального пам’ятного знаку на могилі князя Святослава, сина Володимира Великого в урочищі «Святослав» біля міста Сколе на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» ми висаджували саджанці майбутніх українських лісів.
І хочу вам сказати, що за коротким словом «ми» стоїть словосполучення «українська родина», а це від Києва, аж до карпатської землі. Адже наш проєкт об’єднав:
- Міжнародний жіночий рух «За сімейні цінності», голова правління Наиталия Садурская
- Стрийська районна державна адміністрація , голова Богдан Янко
- ГО «Платформа громадянських ініціатив», голова Наталія ФЕДОРЧУК
- Національний природний парк “Сколівські Бескиди”, директор Василь Приндак
- Консультативно-дорадча Рада-реформ, голова #Ольга_Боднар
- Туристичний інформаційний “Центр Стрия”, директор Олександр Сікора
- Молодіжна рада Стрийщини
- ГО “Центр Просвітництва. Ініціатив. Підприємництва ім.Миколая Рея польської громади Львівщини, директор Тетяна Бойко
- І куратор проекту «Врятуй Карпати» Katerina Nesterenko
А наші висаджені насадження – це особистий приклад і заклик до дії, до єдності, до відновлення еко-системи, до промоції історичних територій, до популяризації сімейних цінностей, до облаштування туристичних локацій.
Мабуть, вже настав час виявляти точки, що єднають країну і без критиканства ставати до спільної праці. Знаходити той КЛАПТИК УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ, який потребує облагородження і розвитку, відшукувати ті історичні об’єкти культурної спадщини, які цікаві і країні і світові.
І НАЙГОЛОВНІШЕ – «роби те, до чого народжений» – це твори і розвивай край, країну, державу для маленьких українців і тоді ти «справедливий і миролюбний громадянин».
Leave a Reply