Робоча зустріч в с.Журавно

За словами Митрополита Андрея Шептицького; «Ключ до перетворення України знаходиться в ній самій» – це ті слова, які мають вкарбуватись у серця і мозок кожного свідомого українця, бо лише від наших дій, кроків залежить доля краю тай в цілому України. Маємо виставити пріоритети і щоденною працею розвивати свій край.

Одним із таких пріоритетів є формування туристичної привабливості країни, адже Україна – одна з держав Європи, яка має надпотужні потенційні можливості: вигідне географічне розташування, унікальні історико-культурні та природно-кліматичні ресурси, але бракує інвестицій. Важливим кроком у напрямі залучення інвестицій є проектна діяльність.

Отож, сьогодні на території селища Журавно спільно з головою Жидачівської РДА Марією Гучко, Maria Huchko головою новонутвореної громади Василем Вітром, депутатом Стрийської районної ради Ярославом Ягніщаком та керівниками ГО, що працюють у напрямку промоції краю провели виїзну робочу зустріч.

На якій обговорили питання:

– підписання Меморандуму про співпрацю,
– продовження роботи у рамках проекту «Журавно – місто історичної культурної спадщини двох народів : польського та українського»;
– промоція найславетнішого уродженця Журавна -Миколай Рей – поета, драматурга, перекладача, який вважається батьком польської літератури день народження, якого відзначатимемо 4 лютого.
– перелік заходів до 345-річчя битви під Журавном, що є найепічнішою битвою епохи на наших теренах відбувалася з 25 вересня по 14 жовтня 1676 року під містечком Журавно і яка мала вирішальне значення для розвитку Європи., під назвою – « Битва під Журавно»1676 р. -це найепічніша битва епохи, що відбувалась з 25 вересня по 14 жовтня 1676 року на наших теренах. Невдовзі на околицях Журавна супротивники уклали Журавенський мир, який завершив війну і зупинив турецьку експансію, жертвою якої 4 роки перед тим став Кам’янець-Подільський.
– розвиток героїчно-військового туризму на «Журавенських полях» між ріками Дністер та Свіча, де у 1676 році під час польсько-турецької війни зійшлося військо під командуванням Яна ІІІ Собєського та Станіслава Яблоновського, якому допомагали козацькі загони і 100-тисячна турецька армія на чолі з Шайтаном Ібрагім Пашею та низкою інших мусульманських полководців. Майже місяць тривали жорстокі бої і украй виснажені сторони, усвідомивши безсенсовість подальшої січі, уклали Журавенський мир, який завершив війну і ще перед знаменитою Віденською битвою фактично зупинив турецьку експансію в Європу. Після підписання мирової угоди з турками, а також звільнення 12 000 полонених, яких гнали в ясир, в жидачівському костелі, в якому молились і ми, було проведено урочистий молебень, участь в якому взяв і Ян ІІІ Собєський.
– про участь у обласному конкурсу проєктів місцевих ініціатив у Львівській області на 2021р. темою проекту є впорядкування та благоустрій території у підніжжі пам’ятної кам’яної колони на високому постаменті, який встановили у 1876 р у двохсоту річницю однієї з найважливіших битв в історії тогочасної Європи під назвою –« Битва під Журавно», бо там досі чути дзвін мечів.

Кожен з присутніх чітко переконаний, що лише наші спільні зусилля дадуть можливість досягти певних позитивних зрушень у ефективному використанні історичного потенціалу регіону, адже Журавно – це територія на точилися запеклі й жорстокі бої і вирішувалася доля правобережної України і де писалася історія Європи.

І тепер повернусь знову до історичних фактів про Журавнівську битву і про Журавнівське перемир’я є чітке розуміння, що – це події, що зупинили турецьку експансію і врятували християнську Європу

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.