Сьогодні нам вдалось побувати у Галицькому Люрді

Сьогодні нам вдалось побувати у Галицькому Люрді-саме так часто називають монастир редемптористів в Кохавино (Гніздичів). Спонтанно зібралось троє членів Громадська організація “Фізкультурно-оздоровчий клуб “Плай”: Taras Voevoda, Kostia Maletskyi і я. В 9:45 ранку ми вже покрутили педалі в сторону Стрия.

В кінці Фалиша звернули праворуч і поїхали стежкою до Стрілкова, перейшовши залізничну колію. В Стрілкові оглянули церкву св.Миколая-пам’ятку архітектури національного значення 1650 року. Щоправда, всередину не попали. На жаль, відсутня дорожня навігація, яка була б корисною для туристів. Не знали, до кого звернутись, щоб відкрили церкву.

В Польщі, скажімо, на брамі церкви є записка, з номером телефону. Дзвониш – приходить людина, відкриває храм, розкаже і покаже. А турист, відповідно, залишає пожертву на утримання пам’ятки. Далі ми проїхали Лотатники, Ярушичі, Олексичі, Гайдучина. На початку Дашави зупинились біля пам’ятника в честь 70-річчя дашавського родовища, який фактично започаткував розвиток газової промисловості в Україні.

Далі переїхали в Ганівці, де вирішив відвідати Марущаків-родичів дружини. Щоправда, вдома нікого не застав-гаряча пора.Також в Ганівцях оглянули Покровську церкву ХІХст. В сусідній Руді відвідали музей гетьмана Івана Виговського. Музей цей повстав завдяки старанням славної пам’яті Бориса Возницького і знаходиться неподалік родового маєтку гетьмана. Біля музею, до речі, є туристична інформація про туристичні об’єкти Гніздичівської об’єднаної громади. Порадившись, вирішили змінити попередній план мандрівки і після відвідин монастиря редемптористів в Кохавино встигнути на електричку з Гніздичіва на Стрий о 12:40. Щоправда, довелось пожертвувати палацом Глуховських-Сторожинських у Лівчицях. Очевидно, що цим маршрутом проїдемось ще раз, тільки змінимо його- з Моршина поїдемо роверами до Стрия, щоб о 09:10 сісти на електричку до Гніздичева.

В 09:50 електричка вже в Гніздичеві. Тоді можна буде їхати в зворотньому напрямку до Моршина і більше буде часу на відвідини пам’яток. А з Бережниці можна буде переїхати через Пилу на Моршин. Але це вже буде інша мандрівка… Більше світлин тут: https://voyevoda.io.ua/album843569