Унікальний пам’ятник писанці в селі Братківці

Кажуть, у світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки. Кожна писанка – це маленький, крихкий світ створений руками людини. Тут і небо із зорями, і вода з рибками, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви – усе це вимальоване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі. А в селі Братківці, що на Стрийщині, вирішили увіковічнити Великодній символ – писанку й побудували їй пам’ятник.

Шестиметрову писанку встановили на честь 2000-ліття від Різдва Христового. Спочатку було виготовлено бетонний каркас, на оздобу якого чекали, через брак коштів майже п’ять років. До честі чиновників Стрийської РДА,  наприкінці 2004 року вони виділили 15 тис. грн., щоб оплатити матеріали і роботу трьох випускників Львівської академії мистецтв, які протягом місяця виклали орнаментальну мозаїку. Скульптуру Покрови Пресвятої Богородиці, яку розмішено всередині Писанки, придбано коштом сільської ради. До речі, у селі храмове свято саме на Покрову.

Остаточного вигляду композиція набула після облаштування навколишнього майданчика. Сільський голова Братківців Ігор Войтків та вся громада села виходили на толоку, щоб встановити декоративну огорожу, засіяти газонну траву, зробити доріжки. Висота пам’ятного знаку 6,5 м, а його діаметр – 4 м, в середині розміщено Богородицю.

Цьогоріч пам’ятнику Писанці у селі Братківцях – вже 12 років. Цікаво, що братківецька писанка не єдина на теренах Львівщини. Інший пам’ятний знак встановлено у селі Доброгостів Дрогобицького району.

Пам’ятник Писанці у Доброгостові

Пам’ятник Писанці на Стрийщині дещо нагадує свого «близнюка» у канадському містечку Вегревіль, що поблизу Вінніпега, встановленого українськими емігрантами. Заокеанська писанка, за задумом авторів, мала стати символічним духовним містком єднання між українцями, розсіяними долею по світу, і українцями на рідній землі.

Пам’ятник Писанці у Вегревілі

Як добратись зі Львова

Потягом

Електрички до Стрия (Львів-Стрий, Львів-Трускавець, Львів-Мукачеве) відправляються з приміського вокзалу. Розклад дивитись тут. У Стрию пересіссти на автобус Стрий-Братківці.

Автобусом

Їхати з Автовокзалу автобусом до Стрия. Середній інтервал руху – 30 хв. У Стрию пересіссти на автобус Стрий-Братківці.

Автомобілем

Їхати трасою Київ-Чоп до Стрия, далі трасою Стрий-Івано-Франківськ до села Миртюки, у якому звернути праворуч. Відстань – 75 км.

Джерело