Хутір Береги

Вшанували героїв на хуторі Береги (архівний запис)
Хутір Береги, що на Стрийщині поблизу с. Кавсько, вже давно вписано в історію визвольних змагань українського народу. Щороку традиційно збираються сивочолі ветерани і молодь, щоб віддати данину пам’яті героям, які знайшли тут вічний спочинок.

Так, 16 червня на місці, де у 1945 році загинули 24 воїни УПА з криївки Кармалюка у бою проти червоних карателів НКВД, відбулося районне Свято Героїв. У святкуваннях взяли участь депутати різних рівнів, представники районної влади та політичних і громадських організацій, ветерани визвольних змагань, небайдужі мешканці навколишніх сіл.

На присутніх з реставрованих фотографій «дивилися» молоді юнаки, які 68 років тому полягли на присілку Береги. Їх поіменно згадав голова Стрийської районної організації КУН Микола Магас. Це: Павло Білецький, Петро Берездецький, Василь Костів, Петро Дубик, Михайло Дереш – «Моряк», Андрій Мазяк, Петро Павлів, Ілько Тимчак, 3еновій Кос, Іван Диба, Леонід Дзюбак, Василь Держко, Євстахій Держко, Павло Тиркус – «Карпо», сотник Михайло Сенів – «Корній», Федір Осташ, Василь Ковальський, Василь Чайковський, сотник Пилип Швець – «Кармелюк», Федір Бас, Євстахій Возьний, Михайло Татарин, Онуфрій Мерчук, Ілля Шумак. Усі вони уродженці різних сіл Стрийщини, а один вояк – з Вінниці.

Це були справжні патріоти, які боролися та захищали рідну землю, свідомо чинили спротив радянській владі зі зброєю в руках, і жоден з них не відступився від своїх переконань до останнього. Борці за волю України, які загинули в боротьбі з ворогом, залишилися нескореними. Треба бути гідними великої слави героїв України, які твердо вірили, діяли, знали: українська нація зродилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної української крові на чорну українську землю. Вічна слава героїчним лицарям визвольного Підпілля ОУН-УПА!

Вінок шани було урочисто покладено до могили героїв. Родичі загиблих запалили свічки та поклали квіти. Поминальну панахиду відправив священик УГКЦ Зіслання Святого Духа с. Підгірці отець Богдан Дмитрів. Урочисті виступи супроводжувались українськими духовними піснями у виконанні народного хору с. Добряни (кер. Уляна Ткач). Патріотичні вірші та пісні звучали у виконанні учнів Верчанської школи.  Микола Магас відзначив школярів грамотами КУНу та вручив книги Анатолія Беня «Батько Бандерів» громадським активістам.

Як влучно зазначила ведуча свята: «Життя героїв ОУН-УПА подібне до згаслих зірок: їх вже давно немає, а світло від них ще йтиме довго. День Героїв має стати святом величі духу українських вояків-борців за волю України, символом незборимості української нації, свідченням твердої волі українського народу йти накресленим героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави нашої держави».

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗВІТ про проведення заходу «Ексгумація та перепоховання останків УПА на території Львівської області у с. Добрівляни

Вшановуємо героїв

Патріотичний велопробіг з нагоди районного свята «Дня Героїв на хуторі Береги» 2017

Патріотичний велопробіг з нагоди районного свята «Дня Героїв на хуторі Береги» 2018