Лівчиці

Лівчиці (Лівчицька сільська рада, КОАТУУ: 4621584201, ЄДРПОУ: 20851421)

Населення Лівчиці: 1199 осіб, (Загальне населення: Лівчицька сільська рада: 1199 осіб)

Адреса: 81771, Львівська обл., Стрийський (Жидачівський) р-н, с. Лівчиці, вул. Шевченка, буд. 84


ЛІВЧИЦІ. Назва села Лівчиці походить від слова “лови”. Десь приблизно у ХVII ст. на місці села були густі ліси, сюди приїздили на полювання знатні особи, графи і так від слова ловчиці й з’явилася назва села. Згадуються Лівчиці в архівних документах, датованих 1648 р. З 1660 року село належало до Руденського ключа і володів ним український гетьман Іван Виговський. Історичною пам’яткою Лівчиць є палац польського графа Старжинського, міністра Франца Йосифа, який був збудований у кінці ХІХ ст. (1895) і переданий у спадок графу Каролю Ронуховському.

Палац нагадує казковий будинок, що має два поверхи й підвальні приміщення. Всього в будинку 48 кімнат. Він зберігся до цього часу, але з деякими видозмінами сучасності. Навколо стародавнього палацу – чудовий парк, в якому є рідкісні породи дерев, стародавні дуби, різні види ясенів, тюльпанове дерево, платани, кедpи, туя тощо. У парку був став, вода в який надходила з річки через відведений канал. У ставі плавали лебеді, розводилась риба. Зараз в цьому палаці знаходиться школа-інтернат для неповносправних дітей та дітей-сиріт.

1903-1906 рр. тривало будівництво церкви. Протягом 1961-1980 рр. церква була закрита. Зараз на території с. Лівчиці працює дитячий садочок, ФАП. Народний дім «Просвіта», бібліотека. Лівчицька школа І-ІІ ступеня акредитації, Лівчицька допоміжна школа-інтернат І-ІІ ступеня
акредитації.

Односельчани мають змогу відвідувати храм Перенесення мощей Святого Миколая. У центрі села розташований сільський стадіон, на якому тренуються юні футболісти, що протягом кількох років є добре підготовленими і здобувають перемоги у матчах на першість району, є гравцями професійних футбольних клубів України.