Монастир

Монастир села Монастирець.

Дата засування7 – 1450 рік. Попередня назва: Манастирець..

 Дані щодо дат заснування населених пунктів Стрийського району, а також дані про кількість населення та варіантні назви отримано із книги: Пастух Р. І. Стрийщина крізь віки : [енциклопедична книга-альбом] / Роман Пастух.

Дослідник Р. Пастух пояснює походження назви населеного пункту існуванням монастиря, “що був колись у лісі над р. Медвежою” .

У Шематизмі Провінції св. Спасителя чину св. Василія Великого в Галичині село Монастирець також згадується як таке, у межах якого знаходиться монастир “. Мо н а с т и р е ц ь , село в окрузі Стрийському, див. Воля Довголуцька” (переклад на сучасну українську мову – Т. М.)

Місцевий житель села Монастирець п. Кальцун Роман Юркович (1935 р. н.) під час інтерв’ю підтвердив факт існування монастиря. Також Р. Ю. Кальцун зазначив, що на місці існування монастиря знаходиться церква, що поставлена у 1537–39 роках . За словами Р. Ю. Кальцуна, “як татари нападали, то лише залишилася одна хата. Так і назвали “єден”. І та церква залишилася. То колись була не церква, а капличка. Бо в 1923 році її додали вівтар. Спочатку вона була св. Миколая. А потім перенесли на Стрітення. Після в 1988–1990 році ми відремонтували, повністю церкву відновили. Діюча церква.