Олексичі

Село у Стрийському районі, на р. Бережниці, відразу за Підгірцями. Відоме з 1850 р., коли називалося Старі Олексичі. Через 105 років назва змінилася на просто Олексичі.

Крім дерев’яної церкви в селі є ще старий німецький цвинтар – колись тут проживала німецька колонія Нові Олексичі (Ной Олексичі). Станом на 1939 рік в Олексичах проживало 870 українців і 80 німців. Цвинтар лежить при дорозі відразу за автобусною зупинкою. Більшість могил ніким не доглянута, літом кладовище заростає. Лише одна могила край самої траси задбана: час від часу з Німеччини приїжджають сюди родичі колишньої жительки Олексичів.

Церква в Олексичах стоїть на місці своєї попередниці, про яку відомо, що вона з’явилася ще в XVI ст. (це не дуже корелюється з датою першої згадки про село, але за що купила, за те і продаю. Думаю, неправильна дата першої згадки, а не датування церкви).

В 1903 р. місцева громада за сприяння митрополита Андрея Шептицького побудувала нову святиню. До сторіччя (2003) храм відреставрували, а також встановили фігуру богоматері в центрі села. Ну плюс впорядкували головну вулицю Олексичів, встановили там ліхтарі, відкрили акушерський пункт і цифрову телефонну станцію.

Джерело інформації

Група в фейсбук

Місцева влада
Адреса ради 82443, Львівська обл., Стрийський р-н, смт. Дашава, вул. Т. Шевченка, 5 , тел. 37237

Церква Покрова Пр. Богородиці 1903

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.