Покрівці

Гніздичів (Гніздичівська селищна рада, КОАТУУ: 4621555300, ЄДРПОУ: 26256866)

Населення Гніздичів: 4183 осіб, (Загальне населення: Гніздичівська селищна рада: 4916 осіб)

У підпорядкуванні: село Королівка (75 чол), село Покрівці (658 чол)

Адреса: 81740, Львівська обл., Стрийський (Жидачівський) р-н, смт Гніздичів, вул. Грушевського, буд. 7


ПОКРІВЦІ. Назва села походить від свята Покрови. Про скасування панщини свідчить поставлений у 1848 році хрест, що зберігся біля старої церкви. Першу школу було відкрито в селі ще у 1864 році. Тоді це була початкова школа. В центрі села стоїть школа, яка булла збудована у 1972 році.

Гордість Покрівець – Ігор Федорович Кушплер (* 1 січня 1949 – 23 квітня 2012, Польща) – країнський оперний співак (баритон). Соліст Львівського національного театру опери та балету ім.С.Крушельницької, народний артист України. За його ініціативи 12 липня 1993 року в селі Покрівці відбулося музично-мистецьке свято «На берегах Стрия».

Біля села з 1889 р. пролягає залізнична гілка Ходорів-Стрий. А через село пролягають автомобільна траса, що сполучає Стрий і Жидачів, та магістральний нафтопровід «Дружба».

Сьогодні жителі села Покрівці не залишаються осторонь подій, що відбуваються в нашій державі. Вони допомагають армії, родинам військовослужбовців, вимушеним переселенцям. Всі віряни моляться про мир в Україні, про зупинення кровопролиття, про перемогу правди і справедливості, про захисників України, які заради нас віддають своє життя. Всі сподіваються, що з Божою допомогою мир, порозуміння та процвітання повернуться на українську землю. Покрівчани з українською гостинністю радо приймають гостей, адже край здавна славиться людьми, що своєю мудрістю та працелюбністю роблять належний вклад у розбудову Української держави.