Верчани

Село на березі ріки Стрий, за 7 км на південний схід від міста Стрий, при дорозі Стрий-Дашава. Перша історична згадка про село датується 1436 роком. У зв’язку з частими повенями побудовано кам’яну захисну греблю. У ХVІІІ ст. тут проживало близько 600 осіб. За підрахунками 1921 року кількість населення збільшилася і становила 1191 особу. До 1939 року у селі були 2 водяні млини. Три кузні, ґуральня, тартак, споживчий кооператив. У 2008 році проживало 1457 осіб.
Загальна площа земельних угідь – 238 га.
У селі з давніх-давен була дерев’яна церква святого Архангела Михаїла, відновлена у 1826 році. У 1994 році розпочато спорудження кам’яної церкви.
Перша однокласна кам’яна двоповерхова школа з’явилася у 1903 році. У 1935 році школу розширили до трикласної. Нині працює школа І-ІІ ступенів. Діє також філіал Дашавської музичної школи ім. Ф.Колесси. У 1936 році спорудили окремий будинок читальні. Нині в приміщенні читальні працює Народний дім.
У селі є пам’ятний хрест з нагоди відродження духовності, проголошення Незалежності України, пам’ятна таблиця на честь уродженця села, вченого Михайла Білика.

Персоналії
  • Яців Дмитро Васильович — визначний член УВО і ОУН, секретар (заступник міністра) народного господарства Українського державного правління.

 Церква Собору Св. Арх. Михайла 1826

 

Староста сіл Підгірці, Верчани, Комарів, Ярушичі, Ходовичі, Піщани, Стриганці Лялька Володимир Миколайович Староста сіл Підгірці, Верчани, Комарів, Ярушичі, Ходовичі, Піщани, Стриганці
Лялька Володимир Миколайович
Адреса: с. Підгірці, вул. Стрийська, 1