Ходовичі

Назва села походить від слів «Ходити на віче». На схід від Ходович розташоване с. Стриганці, на захід с. Піщани (колись Татарське). З цих сіл люди сходились на віче в центр, тобто Ходовичі. Площа, де раніше відбувались збори-віче, тепер розлита новим руслом р. Стрий. На р. Стрий в межах села Ходовичі розташований гравійний кар’єр, який був заснований у 1955 році.

Через село проходить залізниця Львів—Чернівці, яка була побудована на початку XX ст., вперше поїзд проїхав 1909 р. Залізниця відділяє село від Ходовицького склозаводу. В 1933 р. групою поляків був збудований Ходовицький склозавод, який був куплений у 1938 р. євреєм Глісером.

У 1887 р. на зібрані гроші громада почала будівництво церкви, яка згодом згоріла. У 1888 р. збудовано нову церкву Різдва Пресвятої Богородиці. У 1888 р. польські сім’ї, яких тоді нараховувалося 12, побудували школу. Будували школу жителі своїми руками, відбуваючи поденщину. На початку XX ст. був побудований громадський магазин, в якому працював Щурко та Панько.

1 серпня 1934 р. в Стрийському повіті Станіславівського воєводства було створено ґміну Дашава з центром у Дашаві.
В 1972—1973 р. побудовано нове приміщення виконкому Ходовицької сільради, а в 1986—1987 р. приміщення сільради реконструйовано. Виконавчий комітет повсякденно у своїй роботі приділяє значну увагу впорядкуванню території населеного пункту.

В селі є ФАП, ощадна каса, пошта.

У 2006 р. було закінчено будівництво нової школи. Також на території школи у 2009 р. було поставлено фігуру Ісуса Христа. Планується реставруювати фігуру Божої Матері, удосконалили територію і саму фігуру.

Персоналії

• Колесса Олександр Михайлович — український літературознавець, мовознавець, громадсько-політичний діяч.
• Колесса Іван Михайлович — український фольклорист і етнограф.

Староста сіл Підгірці, Верчани, Комарів, Ярушичі, Ходовичі, Піщани, Стриганці Лялька Володимир Миколайович Староста сіл Підгірці, Верчани, Комарів, Ярушичі, Ходовичі, Піщани, Стриганці
Лялька Володимир Миколайович
Адреса: с. Підгірці, вул. Стрийська, 1