Стрийська книжкова толока 2018 – відгуки

19-20 жовтня 2018 р. в м.Стрий (Львівська обл) пройшла книжкова толока. В ній прийняло участь багато письменників з усієї України. Видавництва представляли свою продукцію, письменники презентували свої нові твори, проводили зустрічі мешканцями Стрия, працювали в учбових закладах, майстрині проводили майстер-класи.  ТІЦ Стрий виступив як партнер заходу, увійшов в організаційний комітет. Для відвідувачів ми запропонували сувенірну продукцію про наше місто Стрий.


 

8 Comments

 1. Пані Люба, ідем вперед! А це ще один досвід для нас. Пан Степан – надзвичайна людина. Він бігав усюди, допомагав, все що міг, він зробив. Я це бачила та відчувала. Він великий молодець!
  Мені дуже прикро, вірила, що стрияни прийдуть.

 2. Більшість крупних культурних імпрез ставали на крило після третього-четвертого (підряд, без перерв!!!) проведення. Тому дуже важливими будуть “Стрийські толоки” 2019 та 2020 років. Але всі, ком небайдужий культурний імідж Стрия вже зараз мусять подумати, що зробити для успіху “Толоки-2019” – і з понеділка заходитися робити. В першу чергу – у інформаційній сфері. За Толоку в Стрию має боіти серце не у Люби Хомчак та Степана, Василя, Віктора, а в стрийської громади і працівників профільних підрозділів.

 3. Стрий не той що був 1990-2000.
  Населення катастрофічно змінилось і зменшилось.
  Багато свідомих повиїжджало в Львів –
  Київ – Європу

 4. Люба Миколаівна!Якщо Бог дав світу спочатку Слово, а потім послав Ангела Творчості, щоб Він від імені Бога нагадав письменнику про його дар -втілити Слово Боже в життя, у Книгу Буття, то значить мусіла бути іі Величність Книга. Кожна свідома людина добре розуміє, що розвиватися можна, удосконалювати своі знання, інтелект, духовність найперше через Книгу, через Слово, що є в Книзі. А цю Книгу хтось має популяризувати. Самому дуже важко, а спільнотою -ні. У вас є надзвичайна Сила Божа і Дар Господній організувати навколо себе чудових письменників та видавців. Ті, хто приіхав, вас розуміють, і будуть й надалі приіжджати у ваш улюблений Стрий. А тому, стрийчани, надіюся, з Божою ласкою ще прийдуть за книгою, не розчаровуйтеся. Мені сподобалась одна зріла пара людей, котрі стояли біля Шовкошитного і розказували йому, як вони шукали його столик, бо розуміли, що до Стрия приіхала особистість. А як гарно відгукувались молоді люди про те, що бачили і купили книги Стельмаха і Марію Чумарну. Дитячі книги купляли у Люби Відути.Хай вам Бог допомагає через нас, людей, дорога пані Любо!

 5. У когось може різні думки, але для мене особисто, ця толока була дуже позитивною та емоційною)))

  У Стрию чудові люди. Такі активні молоді матусі, що залюбки підтримали дитячий флешмоб із танцями)))

  Родинами купували книги)))

  Дуже смачно частували -подяка Галина Сенів

  Дякую за запрошення Люба Хомчак

  За неймовірну компанію вдячна: Ольга Береза, Марія Пак, Любов Відута, Любов Долик, Галина Вдовиченко, Nadiya Skovron, Наталія Тріщ)))

  За фотоспогади вчорашнього дня щира подяка Юрій Кархут!!! Так влучно спіймали ці миті)

 6. Добрянський Народний дім с.Добряни Стрийського району Львівської області
  21.10.2018 at 20:27

  Книжкова толока!
  В народному домі м.Стрия надзвичайно важлива подія сьогодення.Наша молодь за участю еко референта Стрийської Єпархії УГКЦ отця Олега Кобеля провели Годину Екології “Відповідальність за Боже створіння”.В рамках цього заходу було проведено еко- реколекції ( о.Олег Кобель),відео презентація ” Природа- найпрекрасніше Боже створіння”, флешмоб ” Молодь- за чисте довкілля!”, розроблено друковане видання на екологічну тематику молодіжною спільнотою ” РайДуга”, яка набирає обертів у своїй діяльності в громаді села Добряни.

  Пісенне привітання учасників толоки прозвучало у виконанні активної учасниці художньої самодіяльності нашого Народного дому Марти Васів.
  Окрім цього була представлена відеопрезентація про діяльність нашого оновленого Народного дому,де створюється молодіжний простір зі всім необхідним технічним забезпеченням!

  Долучайтесь! Будемо творити культуру сучасності та активну громадську позицію разом!

 7. Ось і відбулась Третя Стрийська Книжкова Толока!!! Безліч вражень, безліч книг, емоції, таланти, розмови, знайомства… Дякую всім, хто долучився до цієї важливої для Стрийщини праці, бо направду до організації було докладено багато сил багатьох людей. Дякую пані Любі Хомчак, бо без неї не відбулося б цього свята Книги. Мій великий уклін письменникам, виконавцям, майстриням, студентам і дітям, які створили для всіх нас незабутніх два дні, в яких було все – від хусткування до малювання, від поезії до прози, від танців до пісні.

  Мої особисті враження… Я зустріла багатьох друзів, з котрими давно не мала змоги поспілкуватись. Обійняла тих, котрих давно не обіймала. Знайте, мої Друзі, ви всі для мене особливі і я тішуся, що в ці дні мала змогу зустрітися з вами всіма – душею, словом, музикою… Дівчата з Художнього училища, дякую вам за класне патріотичне тату, яким ви мене нагородили! Дякую Оля Береза та Віра Олеш за неймовірне хусткування – ніколи не почувала себе такою класною українкою, поки ви не розповіли і не нагородили мене своїми хустками, я їх відчула на голові і запишалась – я українка – найкрасивіша, бо в мене є такі обереги.
  Хочеться згадати нашу творчу зустріч у 34-му училищі. Що б і хто не говорив, але у нас дуже хороша молодь, просто потрібно вміти їх зрозуміти, щоб вони почули. Однієї миті студент не відриває очей від телефону, іншої миті він чує правильні слова, з правильною подачею і зверненням…через декілька секунд телефон вимикається і він опиняється збоку на столі, а сам студент поглинає щось глибоке, цікаве і хороше від людей, що перед ним. Знаєте чому? Бо ти зумів донести щось таке йому в душу, що всі гаджети стають мало важливими. Дякую 34-те Училище – ви суперські!!!

  Трошки сумно стає від того, що місто Стрий насправді не відреагувало на Толоку належним чином. Стрий і Стрийщина – величезні, але чомусь відвідувачів було порівняно мало… Я не знаю в чому причина, та спостерігала одну ситуацію і задумалась… Дівчинка за руку з мамою з цікавістю розглядала дитячі книги і їй дуже сподобалась книжка про Смурфиків. Вона попросила маму її купити, але відповідь мами мене шокувала: “Нащо тобі та книжка, скачаєш собі з інтернету мультик”. Далі три крапки, продовжувати не буду…

  Та я все одно щиро тішуся, що ця Книжкова Толока все ж таки відбулась, адже чийсь розум і серце, я маю надію, ми все ж таки зачипили.
  Ще раз дякую, всім-всім-всім!!! До нових зустрічей в компанії Книиги!

 8. Стрий, біль, відчуття порожнечі…

  Звичайно дуже не просто написати свою оголену правду (бо вона таки суб’єктивна) і звичайно було багато доброго,але сьогодні хочеться писати про те що болить. А болить це, що стрияни проігнорували книжкову толоку.

  Взагалі з самого початку було дуже багато попереджень (найбільш категоричною була Почтавнюк Наталка) що Стрий не готовий. Але було багато людей які говорили, що ми це зробимо. (найкращий читач і людина, яка найбільше мріяла про толоку в Стрию і зробив все, що від нього залежало-Степан Левицький). І Знаєте деколи дуже при малих зусиллях-робиш якісь великі справи, а деколи навпаки при дуже великих зусиллях вдається мізерна справа. Не скажу про себе (бо були поважні причини бути трохи збоку) але багато людей працювало дуже сумлінно . І шкільні І сільські п”п’ятничні зустрічі і бібліотечні, музейні та зустрічі в училищах і коледжі мали зробити стрийський книжковий простір. А тим часом видавництва в народному домі почувалися сиротами. Поодинокі покупці, учні-художники з стрийського художнього, поважні автори за столиками, майстрині, автори в перерві між зустрічами створювали приязну атмосферу, але бракувало читача допитлового, справжнього. Він був, але його було дуже мало.

Leave a Reply

Your email address will not be published.