Стрийський вернісаж в рамках фестивалю “Славсько Фанк”

31 липня 2021 року ТІЦ Стрий взяв участь у фестивалі  “Славсько Фанк”.

Здавна відомо: українці – співоча нація!

Настільки, що “наспівала” цілу власну естраду задовго до отримання Незалежності.

Ще в 70-ті роки ми мали потужну музичну сцену, правдивий шоу-біз: із водоспадами хітів, екстравагантними вишитими костюмами і феєричними кліпами, знятими на лоні карпатської природи.

А головне – цей саунд був самобутній і водночас абсолютно суголосний із тогочасними світовими музичним тенденціям. Які долинали до України, попри “залізну завісу”.

Зараз ця музика починає своє відродження під новою назвою “вусатий фанк” та потроху повертається до українців. Про український фанк знімають документальні фільми, діджеї шкварять із нього сети, а натовпи людей, як і колись, танцюють в енергійних ритмах. Фанкова музика – крута, сучасна і заслуговує бути знову в трендах – українських радіостанцій, youtube і колонок нашої молоді.

Тож саме час провести “Фестиваль української естрадної музики” у найстарішому українському гірськолижному курорті Славську!

Гей, стоп, чому у Славську? – запитаєте ви. Все просто: Славсько, як і український фанк, саме зараз переживає своє відродження. Курорт був оздоровчим прихистком для автро-угорської еліти, мав трамплін і підйомник на кінній тязі за поляків, став центром гірськолижного спорту за часів СРСР. А сьогодні тут можна просто добре відпочити. І влітку, і взимку. Зрештою Славсько – це карпатські краєвиди, на тлі яких знімали ті самі фанкові кліпи.

Українська естрадна музика 60х-70х самобутня, але й універсальна. Вона “качає” європейців і американців, які фанатіють від “The Beatles”, “The Rolling Stones”, Джеймса Брауна та інших світових зірок. Саме тому фестиваль “Славсько-Фанк” має потенціал стати музичною візитівкою України і презентувати нашу культуру на міжнародному рівні.

Майстрині “Стрийського вернісажу” представляли вироби ручної роботи, намиста, ляльки, сувеніри. В заході приймали також участь майстри, які давали майстер-класи по виробах з глини.
Цей захід проходив біля будинку культури.
Дітей бавили на карусельках.
Дуже прикро, що майстрів, які представляють вироби з української символікою, дуже мало. Нас буквально одиниці.

Всі заходи, де ми беремо участь, в основному прикрашають продавці з китайською продукцією: кульки,  кричалки, по стрибайчики, кубики, мильні пузирі та інша незрозуміла мішура. І у батьків знаходяться гроші на забаганки  дітей,  і все це через 30 хвилин валяється на підлозі.
Особливо хочеться звернути увагу на продавців солодкої вати. Як би ви знали з чого і як вони все готують, скільки разів вони миють руки – ви б надовго забули про ці солодощі. Нас також дивують всілякі атракціони. Про дозвільні документи, технічні паспорти, перевірки технічного стану вони, мабуть, і не чули. А продавці всяких ковбасок, кукурудзи. При нас вже зривалися газові балони і горіли намети на СтрийОрганікФест. Добре що у сусідів був вогнегасник і вони вчасно затушили. Тому організаторам необхідно більш відповідально підходити до організації таких свят.
На заході ми знову зустрілися з представниками музею міста Сколе. вони розказували про свій музей, розгорнули намет, в якому були різні експозиції. Ми подарували музею прапорці та горнятко з символікою міста.